Wróć do bloga

3 ćwiczenia na lepszy seks z wykorzystaniem mięśni dna miednicy

Ośrodek orgazmu w mózgu reaguje na bodźce przerywane. Nauka kurczenia i rozluźniania mięśni dna miednicy w odpowiednim rytmie ma kluczową rolę w u kobiet, które mają problem z uzyskaniem orgazmu. Jeżeli mięśnie dna miednic będą w całkowitym rozluźnieniu podczas stosunku, nie będą używane, a w konsekwencji bodźce wysyłane do ośrodka orgazmu w mózgu nie będą efektywne. Wymaga to nauki świadomości mięśni dna miednicy, a także ich wzmocnienia poprzez regularne ćwiczenia.

Świadome opanowanie gry mięśniowej pozwala zwiększać intensywność odczuć swoich i partnera w czasie skurczu mięśni dna miednicy, lub dowolnie opóźniać orgazm w czasie rozkurczu, w celu przedłużenia stosunku. Rytmiczna i zgodna z rytmem partnera praca mięśni dna miednicy może nasilić intensywność odczuwanych doznań. Kobieta może rozluźniać mięśnie dna miednicy podczas wprowadzania członka do pochwy, natomiast przy wycofywaniu intensywnie je kurczyć, powodując silne ocieranie członka o ściany pochwy.

Seks, a mięśnie dna miednicy 

Badania naukowe udowadniają, że seks ma korzystny wpływ na Twoje zdrowie. Korzyści wynikających z regularnego uprawiania seksu jest wiele np. wpływa pozytywnie na Twoje serce, łagodzi ból (nawet ten miesiączkowy), pozwala lepiej spać, redukuje stres, a także sprawia, że wyglądasz młodziej.

Nauczenie się aktywności mięśni dna miednicy podczas seksu może zwiększyć odczuwanie tych okolic, a co za tym idzie poprawić doznania seksualne. Im bardziej świadoma będziesz tych mięśni, tym bardziej będziesz potrafiła nimi świadomie operować i kontrolować je. W konsekwencji będziesz odczuwać więcej doznań . Elastyczniejsze i bardziej wytrzymałe mięśnie to także silniejszy orgazm.

Nauka świadomego rozluźniania mięśni dna miednicy pomiędzy skurczami pomoże Ci uniknąć bólu podczas stosunku. Pozwala również dowolnie kontrolować orgazm.

Sex a mięśnie dna miednicy

Nowe odkrycie?

Historia używania mięśni dna miednicy podczas seksu jest długa i powstała w Indiach. W krajach arabskich znana jako kabazza, na dalekim wschodzie jako „singapurski pocałunek”, a w Europie pod nazwą pompoir, wykorzystywana jest od wieków do zwiększenia satysfakcji seksualnej. Niezależnie od nazwy, chodzi o jedno: wywołanie orgazmu u mężczyzny za pomocą skurczy mięśni dna miednicy, bez ruchów frykcyjnych. O technice tej krążą już legendy, a jej sekrety przenoszone były z matki na córkę przez pokolenia. Uprawianie kabazzy nie należy do najprostszych i zanim zacznie się ją praktykować należy wcześniej zwiększyć wytrzymałość, siłę i świadomość mięśni dna miednicy. Pomogą w tym treningi wykonywane wraz z partnerem podczas seksu.

Ćwiczenie 1:

Warto zacząć od najprostszych ćwiczeń polegających na zaciśnięciu i rozluźnieniu mięśni dna miednicy. Zaciskaj mięśnie na członku partnera w momencie jego wyprowadzania na zewnątrz, natomiast, gdy partner wprowadza członka wewnątrz, rozluźnij się.

Ćwiczenie 2:

Kiedy uzyskasz większą kontrolę i świadomość nad mięśniami, możesz przejść do bardziej zaawansowanych ruchów, czyli np. tak zwanej windy. Jest to nic innego tylko ruch „lift”, który praktykuje się w ćwiczeniach mięśni dna miednicy, czyli ruch uniesienia pochwy ku górze. Zaciskając ją na członku partnera wykonujemy ruch pochwy w górę.

Ćwiczenie 3:

Kolejne ćwiczenie polega na wykonaniu blokady ruchu penisa, palca lub przedmiotu używanego podczas seksu wewnątrz ciała i utrzymanie go przez chwilę. Możesz również wykonywać szybkie i intensywne skurcze mięśni, pamiętając o prawidłowym oddechu (skurcz mięśni-wydech, rozluźnienie-wdech).

Warto ćwiczyć

Mięśnie dna miednicy odgrywają niezwykłą rolę w życiu kobiety. Mając je w dobrej kondycji dbamy nie tylko o lepsze doznania seksualne dla siebie i partnera, ale przede wszystkim dbamy o swoje zdrowie intymne. Zaproś swojego partnera do wykonania tych kilku ćwiczeń. Pomogą one Tobie poprawić kondycję mięśni dna miednicy, dzięki czemu nie tylko będziesz mogła kontrolować swój orgazm, ale też będziesz przeżywać go częściej i bardziej intensywnie. A partner będzie zadowolony z wykorzystania nowych, interesujących technik i nowych doznań.

Bibliografia:

1. Golmakani N., Zare Z., Khadem N.: The effect of pelvic floor muscle exercises program on sexual self-efficacy in primiparous women after delivery. Iran J Nurs Midwifery Res. 2015 May-Jun; 20(3): 347–353.
2. Ferreira C.H., Dwyer P.L., Davidson M.: Effects of early pelvic floor muscle training of female sexual function: a systematic review. Psysiotherapy; 101(1): 308-309. 3.
3. Niedźwiedzka M.: Pocałunek singapurski, czyli nagroda za trening Kegla. Dostępne na blogu: https://niedzwiecka.net/2014/10/11/pocalunek-singapurski-czyli-ostateczna-nagroda-za-trening-kegla/