Projekty realizowane z Funduszy Europejskich

PelviFly realizuje projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich. W latach 2016-2018 został zrealizowany projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Obecnie jesteśmy w trakcie prac badawczo-rozwojowych możliwych dzięki Programowi Operacyjnemu Inteligentnego Rozwoju.


Realizacja prac badawczo-rozwojowych w latach 2016-2018

Partnerskie prace badawczo-rozwojowe firmy Pelvifly Sp. z o.o. i jednostki Instytut Technologii Elektronowej prowadziło do stworzenia sondy dopochwowej posiadającej czujniki siły nacisku mięśni co umożliwi utworzenie innowacyjnego systemu do rehabilitacji mięśni dna miednicy kobiet

Ikona PelviFly

Finansowanie projektu

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, w ramach Priorytetu 1. Wykorzystanie działalności badawczo rozwojowej w gospodarce "Działanie 1.2. Działalność badawczo rozwojowa przedsiębiorstw".

Wartość unijnego dofinansowania: 705 916,57 zł
Wartość projektu: 1 693 969,63 zł
Czas realizacji projektu: 15.06.2016-15.10.2018

Ikona PelviFly

DZIAŁANIA W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU

Realizacja prac badawczo rozwojowych przewidywała następujące działania, które zostały uszeregowane etapowo:
1) testy możliwości wykorzystania czujników piezoelektrycznych do odczytu aktywności mięśni dna miednicy
2) stworzenie prototypu urządzenia
3) opracowanie algorytmów analizy wysyłanych z czujników sygnałów elektrycznych
4) kalibracja urządzenia i testy skuteczności oraz precyzji pomiarów
5) badanie efektywności pomiaru oraz możliwości prowadzenia ćwiczeń z sondą

Ikona PelviFly

Efekt prac

Wypracowano model czujnika siły nacisku mięśni w oparciu o unikalną na skalę światową technologię, co zostało zabezpieczone zgłoszeniem patentowym.

Nasz cel

Celem PelviFly jest zapewnienie kobietom bezpiecznej i skutecznej metody profilaktyki, diagnozowania i nieinwazyjnego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu w intymnych warunkach domowych pod opieką specjalistów takich jak ginekolodzy i fizjoterapeuci. Celem pośrednim jest obniżenie kosztów opieki zdrowotnej związanej ze schorzeniem.

Głównymi odbiorcami będą kobiety ze zdiagnozowaną potrzebą podjęcia rehabilitacji mięśni dna miednicy, u których zdiagnozowano następujące dysfunkcje: nietrzymanie moczu, wypadanie, obniżenie narządów rodnych, ostre i przewlekłe bóle pleców, hemoroidy, zaparcia, zwyrodnienia i deformacje stawów biodrowych, osłabienie dna miednicy po porodzie, nacięciu krocza, cięciu cesarskim, trudności z orgazmem, rozszerzenie pochwy, ból podczas stosunku.

Wdrożenie projektu pozwoli na wygenerowanie sprzedaży usługi na rynku krajowym i rynkach zagranicznych oraz na stworzenie miejsc pracy dla wysoko wyspecjalizowanych pracowników w obszarze nowoczesnej medycyny.

dr Urszula Herman,
ZAŁOŻYCIELKA PELVIFLY

PelviFly: System diagnostyczno-rehabilitacyjny mięśni dna miednicy

Kontynuacja prac nad modelem dopochwowego urządzenia pomiarowego wraz z czujnikami siły. Przedmiotem inwestycji jest opracowanie sondy, która oprócz czujników siły posiada również czujniki pomiaru przesunięcia mięśni. Projekt uwzględnia również prace, które umożliwiają przesyłanie sygnałów z sondy dopochwowej do platformy telemedycznej i aplikacji mobilnej oraz ich analizę.

Ikona PelviFly

Finansowanie projektu

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych Poddziałanie 1.3.1: Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa

Wartość unijnego dofinansowania:
Wartość projektu:
Czas realizacji projektu:

Ikona PelviFly

Cel projektu

Celem projektu jest opracowanie bezprzewodowej sondy dopochwowej pozwalającej na wielowymiarową diagnostykę struktur mięśni dna miednicy oraz umożliwiającej bezpieczne i skuteczne prowadzenie rehabilitacji zarówno w gabinecie specjalisty medycznego jak i w warunkach domowych wraz z oprogramowaniem do analizy i interpretacji danych.

Ikona PelviFly

Innowacyjność urządzenia PelviFly

Innowacyjność urządzenia PelviFly opiera się na zastosowaniu czterech czujników siły nacisku mięśni, akcelerometru badającego przesunięcie w górę oraz zmiany pozycji, a także nakładek możliwiających dostosowanie sondy do różnej wielkości i budowy anatomicznej pochwy. Parametry mięśniowe przesyłane będą poprzez adapter Bluetooth do aplikacji mobilnej a następnie do portalu treningowego w celu ich analizy przez zaawansowane algorytmy.

Chcesz razem z nami realizować innowacyjne projekty?

Chcesz dowiedzieć się więcej
o treningu
i dnie miednicy?

Dołącz do grupy KEGEL NINJA na facebooku,
aby trenować z tysiącem innych kobiet.

Dołącz do grupy na facebooku
Grupa  KEGEL NINJA na facebooku

Nie jesteś pewna, czy PelviFly jest dla Ciebie?

Zadzwoń na naszą infolinię lub napisz wiadomość email - porozmawiamy.

+48 693 103 203

Czynna od pon. do pt. w godz. 9 - 17.