Projekt realizowany z Funduszy Europejskich w Polsce w latach 2014-2020

Realizacja projektu polega na przeprowadzeniu prac badawczo-rozwojowych i w efekcie stworzeniu i implementacji systemu do rehabilitacji mięśni dna miednicy u kobiet składającego się z sondy dopochwowej (urządzenia diagnostycznego i treningowego) jako innowacyjności względem urządzenia kGoal, platformy telemedycznej oraz aplikacji mobilnej.

Realizacja prac badawczo-rozwojowych

Partnerskie prace badawczo-rozwojowe firmy Pelvifly Sp. z o.o. i jednostki Instytut Technologii Elektronowej prowadziło do stworzenia w ramach pierwszej produkcji innowacyjnego systemu do rehabilitacji mięśni dna miednicy kobiet z uwzględnieniem wyprodukowania sondy dopochwowej, platformy telemedycznej i aplikacji mobilnej.

Ikona PelviFly

Finansowanie projektu

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, w ramach Priorytetu 1. Wykorzystanie działalności badawczo rozwojowej w gospodarce "Działanie 1.2. Działalność badawczo rozwojowa przedsiębiorstw".

Wartość unijnego dofinansowania: 705 916,57 zł
Wartość projektu: 1 693 969,63 zł
Czas realizacji projektu: 15.06.2016-15.10.2018

Ikona PelviFly

Działania w ramach realizacji projektu

Realizacja prac badawczo rozwojowych przewidywała następujące działania, które zostały uszeregowane etapowo:
1) testy możliwości wykorzystania czujników piezoelektrycznych do odczytu aktywności mięśni dna miednicy
2) stworzenie prototypu urządzenia
3) opracowanie algorytmów analizy wysyłanych z czujników sygnałów elektrycznych
4) kalibracja urządzenia i testy skuteczności oraz precyzji pomiarów
5) badanie efektywności pomiaru oraz możliwości prowadzenia ćwiczeń z sondą
6) zbudowanie ostatecznej wersji sondy możliwej do stosowania dopochwowo przez kobiety
7) stworzenie aplikacji mobilnej i platformy telemedycznej, zaprojektowanie i wykonanie oprogramowania oraz ustanowienie komunikacji pomiędzy urządzeniem, telefonem, platformą telemedyczną i wszystkimi uczestnikami systemu

Ikona PelviFly

Główni odbiorcy rezultatu projektu

Głównymi odbiorcami rezultatu projektu, są kobiety ze zdiagnozowaną potrzebą podjęcia rehabilitacji mięśni dna miednicy, u których zdiagnozowano następujące dysfunkcje: nietrzymanie moczu, wypadanie, obniżenie narządów rodnych, ostre i przewlekłe bóle pleców, hemoroidy, zaparcia, zwyrodnienia i deformacje stawów biodrowych, osłabienie dna miednicy po porodzie, nacięciu krocza, cięciu cesarskim, trudności z orgazmem, rozszerzenie pochwy, ból podczas stosunku

Cel projektu

Celem projektu PelviFly jest zapewnienie kobietom bezpiecznej i skutecznej metody profilaktyki, diagnozowania i nieinwazyjnego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu w intymnych warunkach domowych pod opieką specjalistów takich jak ginekolodzy i fizjoterapeuci. Celem pośrednim jest obniżenie kosztów opieki zdrowotnej związanej ze schorzeniem.

Wdrożenie projektu pozwoli na wygenerowanie sprzedaży usługi na rynku krajowym i rynkach zagranicznych oraz na stworzenie miejsc pracy dla wysoko wyspecjalizowanych pracowników w obszarze nowoczesnej medycyny.

dr Urszula Herman,
ZAŁOŻYCIELKA PELVIFLY

Chcesz razem z nami realizować innowacyjne projekty?

Chcesz dowiedzieć się więcej
o treningu
i dnie miednicy?

Dołącz do grupy KEGEL NINJA na facebooku,
aby trenować z tysiącem innych kobiet.

Dołącz do grupy na facebooku
Grupa  KEGEL NINJA na facebooku

Nie jesteś pewna, czy PelviFly jest dla Ciebie?

Zadzwoń na naszą infolinię lub napisz wiadomość email - porozmawiamy.

+48 693 103 203

Czynna od pon. do pt. w godz. 9 - 17.