Projekty realizowane z Funduszy Europejskich

PelviFly realizuje projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich. Obecnie jesteśmy w trakcie prac badawczo-rozwojowych możliwych dzięki Programowi Operacyjnemu Inteligentnego Rozwoju. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych Poddziałanie 1.3.1: Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa

PelviFly: System diagnostyczno-rehabilitacyjny mięśni dna miednicy

Kontynuacja prac nad modelem dopochwowego urządzenia pomiarowego wraz z czujnikami siły. Przedmiotem inwestycji jest opracowanie sondy, która oprócz czujników siły posiada również czujniki pomiaru przesunięcia mięśni. Projekt uwzględnia również prace, które umożliwiają przesyłanie sygnałów z sondy dopochwowej do platformy telemedycznej i aplikacji mobilnej oraz ich analizę.

Ikona PelviFly

Finansowanie projektu

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych Poddziałanie 1.3.1: Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa

Wartość unijnego dofinansowania: 800 000 zł
Wartość projektu: 1 000 000 zł
Czas realizacji projektu: od 1 lipca 2020 do 30 czerwca 2021

Ikona PelviFly

Cel projektu

Celem projektu jest opracowanie bezprzewodowej sondy dopochwowej pozwalającej na wielowymiarową diagnostykę struktur mięśni dna miednicy oraz umożliwiającej bezpieczne i skuteczne prowadzenie rehabilitacji zarówno w gabinecie specjalisty medycznego jak i w warunkach domowych wraz z oprogramowaniem do analizy i interpretacji danych.

Ikona PelviFly

Planowane efekty

Innowacyjność urządzenia PelviFly opiera się na zastosowaniu czterech czujników siły nacisku mięśni, akcelerometru badającego przesunięcie w górę oraz zmiany pozycji, a także nakładek możliwiających dostosowanie sondy do różnej wielkości i budowy anatomicznej pochwy. Parametry mięśniowe przesyłane będą poprzez adapter Bluetooth do aplikacji mobilnej a następnie do portalu treningowego w celu ich analizy przez zaawansowane algorytmy.

Realizacja prac badawczo-rozwojowych w latach 2016-2018

Partnerskie prace badawczo-rozwojowe firmy Pelvifly Sp. z o.o. i jednostki Instytut Technologii Elektronowej prowadziło do stworzenia sondy dopochwowej posiadającej czujniki siły nacisku mięśni co umożliwi utworzenie innowacyjnego systemu do rehabilitacji mięśni dna miednicy kobiet

Ikona PelviFly

Finansowanie projektu

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, w ramach Priorytetu 1. Wykorzystanie działalności badawczo rozwojowej w gospodarce "Działanie 1.2. Działalność badawczo rozwojowa przedsiębiorstw".

Wartość unijnego dofinansowania: 705 916,57 zł
Wartość projektu: 1 693 969,63 zł
Czas realizacji projektu: 15.06.2016-15.10.2018

Ikona PelviFly

DZIAŁANIA W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU

Realizacja prac badawczo rozwojowych przewidywała następujące działania, które zostały uszeregowane etapowo:
1) testy możliwości wykorzystania czujników piezoelektrycznych do odczytu aktywności mięśni dna miednicy
2) stworzenie prototypu urządzenia
3) opracowanie algorytmów analizy wysyłanych z czujników sygnałów elektrycznych
4) kalibracja urządzenia i testy skuteczności oraz precyzji pomiarów
5) badanie efektywności pomiaru oraz możliwości prowadzenia ćwiczeń z sondą

Ikona PelviFly

Efekt prac

Wypracowano model czujnika siły nacisku mięśni w oparciu o unikalną na skalę światową technologię, co zostało zabezpieczone zgłoszeniem patentowym.

Chcesz razem z nami realizować innowacyjne projekty?

Chcesz dowiedzieć się więcej
o treningu
i dnie miednicy?

Zaobserwuj profil PelviFly na Instagramie, aby każdego dnia dowiadywać się ciekawostek, otrzymywać wskazówki i trenować z tysiącami kobiet.

Obserwuj instagram PelviFly
Grupa  KEGEL NINJA na facebooku

Zastanawiasz się czy PelviFly jest dla Ciebie?

Zadzwoń na naszą infolinię lub napisz wiadomość email - porozmawiamy.

+48 693 103 203

Czynna od pon. do pt. w godz. 8 - 16.