Projekty realizowane z Funduszy Europejskich
PelviFly realizuje projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich. Obecnie jesteśmy w trakcie prac badawczo-rozwojowych możliwych dzięki Programowi Operacyjnemu Inteligentnego Rozwoju. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych Poddziałanie 1.3.1: Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa
PelviFly: System diagnostyczno-rehabilitacyjny mięśni dna miednicy
Kontynuacja prac nad modelem dopochwowego urządzenia pomiarowego wraz z czujnikami siły. Przedmiotem inwestycji jest opracowanie sondy, która oprócz czujników siły posiada również czujniki pomiaru przesunięcia mięśni. Projekt uwzględnia również prace, które umożliwiają przesyłanie sygnałów z sondy dopochwowej do platformy telemedycznej i aplikacji mobilnej oraz ich analizę.

Finansowanie projektu
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych Poddziałanie 1.3.1: Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa
Wartość unijnego dofinansowania: 800 000 zł
Wartość projektu: 1 000 000 zł
Czas realizacji projektu: od 1 lipca 2020 do 30 czerwca 2021

Cel projektu
Celem projektu jest opracowanie bezprzewodowej sondy dopochwowej pozwalającej na wielowymiarową diagnostykę struktur mięśni dna miednicy oraz umożliwiającej bezpieczne i skuteczne prowadzenie rehabilitacji zarówno w gabinecie specjalisty medycznego jak i w warunkach domowych wraz z oprogramowaniem do analizy i interpretacji danych.

Planowane efekty
Innowacyjność urządzenia PelviFly opiera się na zastosowaniu czterech czujników siły nacisku mięśni, akcelerometru badającego przesunięcie w górę oraz zmiany pozycji, a także nakładek możliwiających dostosowanie sondy do różnej wielkości i budowy anatomicznej pochwy. Parametry mięśniowe przesyłane będą poprzez adapter Bluetooth do aplikacji mobilnej a następnie do portalu treningowego w celu ich analizy przez zaawansowane algorytmy.
Realizacja prac badawczo-rozwojowych w latach 2016-2018
Partnerskie prace badawczo-rozwojowe firmy Pelvifly Sp. z o.o. i jednostki Instytut Technologii Elektronowej prowadziło do stworzenia sondy dopochwowej posiadającej czujniki siły nacisku mięśni co umożliwi utworzenie innowacyjnego systemu do rehabilitacji mięśni dna miednicy kobiet

Finansowanie projektu
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, w ramach Priorytetu 1. Wykorzystanie działalności badawczo rozwojowej w gospodarce "Działanie 1.2. Działalność badawczo rozwojowa przedsiębiorstw".
Wartość unijnego dofinansowania: 705 916,57 zł
Wartość projektu: 1 693 969,63 zł
Czas realizacji projektu: 15.06.2016-15.10.2018

DZIAŁANIA W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU
Realizacja prac badawczo rozwojowych przewidywała następujące działania, które zostały uszeregowane etapowo:
1) testy możliwości wykorzystania czujników piezoelektrycznych do odczytu aktywności mięśni dna miednicy
2) stworzenie prototypu urządzenia
3) opracowanie algorytmów analizy wysyłanych z czujników sygnałów elektrycznych
4) kalibracja urządzenia i testy skuteczności oraz precyzji pomiarów
5) badanie efektywności pomiaru oraz możliwości prowadzenia ćwiczeń z sondą

Efekt prac
Wypracowano model czujnika siły nacisku mięśni w oparciu o unikalną na skalę światową technologię, co zostało zabezpieczone zgłoszeniem patentowym.