Wróć do bloga

Kampania PelviFly: darmowe materiały edukacyjne

Wystartowała kampania PelviFly „Ciii… nie słychać Cię”! Jaki jest jej cel? Chcemy końcu zacząć mówić głośno i wyraźnie o wszystkim co dotyczy naszych cipek i ich zdrowia. Wiadomo jednak, że nie jest to takie proste, jeśli do tej pory czuło się wstyd na samą myśl. Dlatego przygotowałyśmy dodatkowe materiały, które pomogą Ci oswoić się z tym tematem.

Czy wiesz jak wygląda?

Ze zdziwieniem przeczytałaś to pytanie? Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste! Patrzyłaś kiedyś przez lusterko żeby to sprawdzić? Jeśli tak, to świetnie! Jeśli nie, to jest to ważny krok, żeby lepiej poznać swoje ciało. Wiele z nas ma kompleksy związane z wyglądem waginy. Każda z nas jest inna – i to jest super, to nasza różnorodność.

Jak o siebie zadbać?

Bardzo możliwe, że pomyślałaś o regularnym wykonywaniu cytologii. I dobrze! A czy pamiętasz o ćwiczeniach mięśni dna miednicy?

Po pierwsze zastanówmy się po co w ogóle je robić. Niezależnie od tego na jakim etapie życia jesteś, na 100% znajdziesz chociaż jeden powód żeby zadbać o dno miednicy:

  • Jesteś aktywna? Ćwiczysz, lubisz chodzić po górach albo po prostu bawić się z dzieckiem?
  • Przygotowujesz się do ciąży albo jesteś w trakcie?
  • Jesteś po porodzie? Niezależnie czy minęło 5 miesięcy czy 5 lat?
  • Seks jest dla Ciebie istotny i chcesz czerpać z niego jak najwięcej przyjemności?
  • Masz problem z popuszczaniem moczu lub częstym bieganiem żeby zrobić siku?
  • Po prostu chcesz być zdrowa i świadoma swojego ciała?
  • … masz cipkę?

Jeśli na chociaż jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco, to znaczy, że warto żebyś zadbała o dno miednicy. Od czego zacząć? Przygotowałyśmy dla Ciebie webinar, podczas którego będziesz mogła określić na jakim etapie teraz jesteś, zastanowić się jaki jest Twój cel i jaką drogę powinnaś przejść żeby go osiągnąć. Wykonamy również razem ćwiczenia oraz poznasz historię jednej z nas. Pobierz kartę pracy.

WEBINAR dr Uli Herman: Zbuduj nawyk ćwiczeń mięśni dna miednicy

Dowiedz się więcej o kampanii oraz jak efektywnie ćwiczyć

Kampania CIPKA „Ciii… nie słychać Cię”