Większość młodych mam chce wrócić do formy sprzed ciąży, a Ty?

Blisko 40% kobiet po porodzie, nie wie jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy (tzw. mięśnie Kegla). Lekarz i położna wspominają o tym, że warto to robić, brak jednak konkretnych porad i instrukcji.

Dlaczego młoda mama powinna ćwiczyć?

Nietrzymanie moczu po porodzie dotyka co drugą kobietę. Problem nasila się nawet przy niewielkim wysiłku. Bez ćwiczeń sytuacja może nie tylko się utrzymywać, ale i pogarszać.

Ikona PelviFly

PRZYGOTUJ SIĘ DO PORODU

Ćwiczenia można wykonywać już w trakcie ciąży, jest to w pełni bezpieczne i proste. Wystarczy zaledwie kilka minut dziennie, a będziesz czuć się bardziej komfortowo.

Ikona PelviFly

WRÓĆ DO FORMY PO CIĄŻY

W trakcie porodu mięśnie dna miednicy rozciągają się nawet 4-krotnie. Jest to efekt działania hormonów i ucisku na dno miednicy. Regularne ćwiczenia pozwalają je wzmocnić.

Ikona PelviFly

ODCZUWAJ WIĘCEJ SATYSFAKCJI Z SEKSU

Powrót do aktywności seksualnej po ciąży to temat trudny dla wielu par. Odpowiednie ćwiczenia Kegla pozwolą walczyć ze zbyt luźną pochwą i zwiększą wrażliwość na bodźce.

Ikona PelviFly

POZBĄDŹ SIĘ KRĘPUJĄCEGO PROBLEMU

Wystarczą 3 miesiące treningu mięśni dna miednicy, aby zapobiec nietrzymaniu moczu. Trening mięśni Kegla pod opieką lekarza pozwoli Ci również poprawić Twoją postawę ciała.

Co do siły mięśni i odczuć obniżenia - jest o niebo lepiej. Jeszcze 3 miesiące temu bałam się podnosić syna, wykonywać bardziej obciążające czynności, bo wieczorem dyskomfort związany z obniżeniem dawał o sobie znać. Baa - nawet szybkie chodzenie sprawiało trudności. Teraz już prawie zapomniałam o tych dolegliwościach. Co prawda do stanu z przed ciąży jeszcze trochę brakuje, ale widzę, że jestem na dobrej drodze :)

Magdalena, 28
Młoda Mama

Wymyśliła Pani naprawdę fantatyczne rozwiązanie. Jestem pod wrażeniem pomysłu. Tym bardziej, ze WNM to taki masowy problem, a nadal bardzo slabo i źle przez samych lekarzy diagnozowalny i źle leczony. Wiem co mówię, bo ja sama, po przeszło 10 latach udręki i zastosowania wszystkiego co bylo tylko dostępne na przestrzeni tych lat - trochę już stracilam wiarę ze bedzie lepiej, raczej nastawilam się na gorzej, ale teraz wraz z ćwiczeniami z pelvifly, wiara mi powraca jak dziecku !

Monika, 42
Kobieta dojrzała

Mobilizacja do ćwiczeń

Za mną 3 miesiące ćwiczeń. Efekty są! Ćwiczę dalej :-) Przy zwykłych ćwiczeniach często brakowało mobilizacji. Z Pelvifly nie jest nudno, więc nie odpuściłam żadnego treningu. Kontakt z ekipą PelviFly świetny, można liczyć na fachową pomoc i opiekę. Polecam !

Eliza, 32
Młoda Mama

Ja już zadbałam o siebie, a Ty?

Przez przypadek na jakiejś konferencji spotkałam fizjoterapeutki z Uniwersytetu Jagiellońskiego, które zaprosiły mnie do projektu zdalnych ćwiczeń mięśni dna miednicy. Po konsultacji z ginekologiem i fizjoterapeutą ćwiczyłam za pomocą urządzenia, aplikacji i bez wychodzenia z domu co dla mnie ważne, bo mam małe dziecko. Miałam też pewność, że robię to prawidłowo, ponieważ codziennie dostawałam informację o efektach od specjalisty. Po około 4 tyg. ćwiczeń zaobserwowałam zmniejszenie objawów, a po 3 miesiącach ćwiczeń mogłam zrezygnować z wkładek.

Basia, 28 lat
Młoda Mama

Jak może ćwiczyć młoda mama?

Ćwicz samodzielnie w domu

Wykorzystaj aplikację treningową np. PelviFly

Trenuj indywidualnie z fizjoterapeutą

Ćwicz jogę i pilates

Ikona PelviFly

Trening: Młoda mama

Wzmacnia, dotlenia i odbudowuje osłabione ciążą i porodem mięśnie dna miednicy, zapobiega nietrzymaniu moczu i wpływa na polepszenie jakości życia seksualnego.

Ikona PelviFly

Czas trwania: min. 3 miesiące

Pierwsze rezultaty już po kilku tygodniach.

Ikona PelviFly

Trening 10 min. dziennie / 4 razy w tygodniu

Aplikacja przypomina Ci o ćwiczeniach i instruuje, jak je wykonywać.

Ikona PelviFly

Możesz ćwiczyć w dowolnym miejscu i czasie

Pod opieką specjalisty, który na bieżąco udzielI Ci informacji o efektach.

Może Cię zainteresować:

Napisali o nas:

Chcesz dowiedzieć się więcej
o treningu
i dnie miednicy?

Pobierz naszą bezpłatną aplikację mobilną PelviFly News.
Dostępna w sklepie Google Play oraz App Store.

Zobacz nasze filmy w serwisie YouTube
Podgląd aplikacji na smartphone

Nie jesteś pewna, czy PelviFly jest dla Ciebie?

Zadzwoń na naszą infolinię lub napisz wiadomość email - porozmawiamy.

693 103 203

Czynna od pon. do pt. w godz. 9 - 17.