Wróć do bloga

Zostań trenerem mięśni dna miednicy

Kompleksowa opieka

Będąc trenerem personalnym, instruktorem fitness, pilatesu czy też jogi wiesz, jak ważne jest, aby zadbać o nasze ciało kompleksowo. Aby wykonywać prawidłowo jakiekolwiek ćwiczenia musimy być świadomi od czego zacząć, jak przygotować nasz organizm do wysiłku.

Mięśnie dna miednicy, są obciążane podczas uprawiania sportu, a ich osłabienie może prowadzić do nietrzymania moczu i bólów kręgosłupa. Nieuwzględnienie świadomej pracy nad nimi podczas treningu, powoduje nasilanie problemów. Co trzecia kobieta ma nietrzymanie moczu, więc w swojej pracy na pewno często się z nimi spotykasz, chociaż nie zawsze o tym wiemy od samego początku. Dlatego tak ważna jest rozmowa między trenerem, a jego klientkami, które bardzo często nie są świadome, że powinny zadbać w pierwszej kolejności o swoje dno miednicy. Jesteś osobą, do której zwracają się klientki o pomoc, dlatego wiedz, że istnieją narzędzia, które możesz wykorzystać w swojej praktyce. Nowe technologie, to nowe rozwiązania dla Ciebie i Twoich klientek.

Monitoruj postępy

Gdy Twoje klientki ćwiczą z wykorzystaniem systemu PelviFly (sonda dopochwowa, aplikacja mobilna, portal treningowy), to możesz oceniać na bieżąco ich postępy oraz dostosowywać treningi do ich potrzeb. Będziesz mógł ją motywować i wspierać zdalnie podczas jej samodzielnych treningów w domu. Urządzenie PelviFly monitoruje siłę skurczu mięśni i fazy rozluźnienia dbając o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Ma także wbudowaną funkcję wibracji, co wspiera ich efektywność.

Ważnym aspektem jest też zwiększenie efektywności treningów i ich bezpieczeństwa, dzięki uwzględnieniu ćwiczeń mięśni dna miednicy. Kobiety, u których występuje nietrzymanie moczu często boją się swobodnie ćwiczyć, z obawy przed utratą moczu lub nawet rezygnujących z tego powodu z aktywności. Poprzez prawidłowy trening, który uwzględnia ćwiczenia mięśni potocznie zwanych mięśniami kegla możesz zwiększyć efektywność zaplanowanych treningów u danej klientki.

Wykres pomiaru testu mięśni z wykorzystaniem PelviFly

Parametry testu mięśni dostępne do oceny po zalogowaniu na portalu teleopieki

PelviCoach.com

Dowiesz się jak możesz wzorzystość system PelviFly w swojej codziennej pracy oraz jak zwiększyć efektywność treningów swoich Klientek, dzięki ćwiczeniom mięśni dna miednicy. Zdobądź narzędzie do pracy, które spowoduje, że będziesz najefektywniejszym trenerem w swojej dziedzinie. Możesz poszerzyć swoją codzienną pracę o ofertę treningów online.

Twoje Klientki mogą ćwiczyć mięśnie dna miednicy grając na telefonie, zgodnie z planem treningowym ułożonym przez Ciebie. A Ty możesz rozwijać i skalować swoją działalność. PelviFly umożliwia każdemu specjaliście dotarcie z profesjonalną wiedzą do szerokiej grupy kobiet oczekujących wsparcia w treningu mięśni dna miednicy.

Więcej dowiesz się na stronie pelvicoach.com