Wróć do bloga

Pakiet SMART

W aplikacji PelviFly & Kegel Ninja Trainer możesz ćwiczyć pod opieką specjalisty w pakiecie CARE, samodzielnie w podstawowej wersji BASIC lub w pakiecie SMART. Ten ostatni wspomniany pakiet, to opcja, w której każda z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Skąd nazwa? Ponieważ w treningach wspierają Cię nasze inteligentne algorytmy. Na podstawie testu mięśni z urządzeniem ustalamy indywidualne obciążenie. Dzięki temu Twoje treningi będą dokładnie dostosowane do Twojej maksymalnej siły.

Pamiętaj, że pakiety SMART to nie tylko same treningi. To również 36 zadań do wykonania, które zmotywują Cię do regularnych treningów.

Każda z nas może mieć inny cel ćwiczeń, ale o to też zadbaliśmy w naszej aplikacji. Poniżej znajdziesz opis pięciu różnych pakietów SMART, w których możesz trenować.

Sportsmenka

Lubisz sport i wysiłek fizyczny nie jest Ci obcy? Ten pakiet będzie dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. SMART SPORT zawiera plan ćwiczeń o wzrastającym stopniu trudności. Ćwiczenia doskonalące wytrzymałość mięśni i stopień rozluźnienia. Zwiększysz świadomość pracy mięśni głębokich i posturalnych podczas aktywności fizycznej, nauczysz się prawidłowo rozluźniać mięśnie. Wraz z Twoimi postępami treningi będą zmieniały pozycje, zaczniesz od pozycji leżącej, po pewnym czasie zostanie włączona kolankowo-łokciowa, by ostatecznie trenować w pozycji stojącej.

U aktywnych kobiet mięśnie dna miednicy mają nie lada zadanie. Muszą być bardzo wytrzymałe, by móc odpowiednio nas chronić np przy bieganiu, czy na siłowni. Oprócz tego szczególnie istotna jest zdolność do rozluźnienia.


Zdrowie po ciąży

Po ciąży i porodzie powinnyśmy pomóc wrócić mięśniom dna miednicy do formy. Zależy nam na poprawie ukrwienia i czucia w obrębie dna miednicy i zwiększeniu elastyczności pochwy. Często świeżo upieczone mamy skarżą się na pogorszenie satysfakcji seksualnej i epizody nietrzymania moczu Właśnie te kwestie bierzemy na celownik podczas treningów pakietu SMART MOM.

Pomoże Ci w tym trening wibracyjny, zarówno ze stałą delikatną wibracją jak i wibracją biofeedback, czyli taką która nasila się wraz ze wzrostem siły skurczu. W planie treningowym znajdziesz ćwiczenia doskonalące wytrzymałość i umiejętność rozluźnienia. Średnio przez pierwsze 3 miesiące będziesz ćwiczyła w pozycji leżącej i kolankowo-łokciowej, gdy osiągniesz wymagany poziom, zostaną włączone treningi w pozycji antygrawitacyjnej.

Jeśli jesteś po porodzie, to pamiętaj również o wizycie u fizjoterapeuty.Potrzebujesz naszego wsparcia? Napisz do osób z naszego zespołu, a my damy Ci wskazówki odnośnie samodzielnych ćwiczeń i pomożemy Ci z umówieniem wizyty u fizjoterapeuty zajmującego się zdrowiem kobiecym.

Satysfakcja Seksualna

Jednym z najczęściej wybieranych przez Was planów treningowych jest SMART SEX. Plan smart sex pomaga rozwijać siłę skurczu, uczy kontroli skurczu i szybkości reakcji mięśni. Oczywiście nie zapominamy również o rozluźnieniu!

Trening „Smart Sex” zawiera plan ćwiczeń o wyższym stopniu trudności. Minimum 3 razy w tygodniu treningi w pozycji stojącej oraz treningi z wibracją. Ćwiczenia doskonalące szybkość skurczu, siłę zacisku mięśni i właściwe rozluźnienie w celu pełniejszego doświadczania orgazmów pochwowych i umiejętnej pracy pochwą podczas aktu seksualnego.

W planie treningowy znajdziesz wiele ćwiczeń na szybkość jak i siłę Twoich mięśni.

Profilaktyka

Nie masz jeszcze uciążliwego problemu? Ten pakiet będzie odpowiednim wyborem dla Ciebie. Pakiet SMART PREVENTION jest dla osób, które chcą ćwiczyć profilaktycznie, żeby po prostu zadbać o zdrowe, wydolne dno miednicy. Skupiamy się tu na ćwiczeniach wytrzymałości i rozluźnieniu.

Zawiera plan ćwiczeń dla początkujących. Treningi tylko w pozycji leżącej. Ćwiczenia doskonalące wytrzymałość mięśni, stopień rozluźnienia i siłę skurczu. Przejście przez wszystkie fazy nauczania motorycznego w celu lepszego poznania swojego kobiecego centrum dowodzenia.

Ćwiczenia pozwolą Ci nauczyć Cię świadomie pracować mięśniami dna miednicy, zwiększy się czucie, Twoje mięśnie będą przygotowane do aktywności fizycznej lub do porodu w przyszłości.

Kontrola pęcherza

Trening SMART BLADDER CONTROL zawiera plan ćwiczeń o niskim stopniu trudności. Treningi głównie w pozycji leżącej lub kolankowo – łokciowo. Ćwiczenia głównie są skupione na doskonaleniu wytrzymałości mięśni, które są osłabione. Jeżeli masz problemy z nietrzymaniem moczu to pamiętaj w pierwszej kolejności o wizycie u specjalisty a następnie zadbaj o swoje zdrowie ćwicząc swoje mięśnie regularnie.

Nasze treningi pozwolą Ci zbudować odpowiednią siłę mięśni i ich wytrzymałość, by móc zniwelować możliwe nieprzyjemne incydenty podczas aktywności fizycznej, śmiechu czy podnoszenia cięższego przedmiotu.

Co jeszcze zawiera pakiet SMART?

W pakiecie smart znajdziesz dużo ćwiczeń z wibracją, z wszystkimi rodzajami wibracji! Będą zarówno treningi ze stałą wibracją – delikatną 20Hz i silniejszą 50Hz, jak i biofeedbackiem – wraz z siłą skurczu wibracja nasila się od 1 do 100Hz. Więcej o treningu wibracyjnym przeczytasz tutaj. Będziesz też miała dostęp do motywujących do regularności podsumowań treningów oraz do raportów odnośnie przeszłych okresów treningowych. W aplikacji znajdziesz też historię ćwiczeń i treningów z wynikami.

O twoją regularność ćwiczeń zadba Ścieżka Postępu dostępna w Twoim telefonie. Składa się ona z 36 zadań, które prowadzą Cię abyś osiągnęła jak najlepsze efekty. Jakie zadania na Ciebie czekają? Poniżej przykłady rzeczy do wykonania podczas treningu z PelviFly:

  • wykonaj trening w pozycji kolankowo-łokciowej
  • w ciągu 5 dni wykonaj minimum 75% treningów
  • zdobąź 65% punktów podczas rozgrzewki i 55% punktów podczas treningu wytrzymałości

Wraz ze ścieżką postępu przejdziesz przez 3 fazy nauczania motorycznego. Fazę świadomości, kontroli oraz fazę doskonalenia. Twój postęp będzie mierzony procentowo na osi od 0 do 100% i na pewno pozwoli Ci utrzymać motywację do ćwiczeń na najwyższym poziomie 🙂 Powodzenia w dalszych treningach!

Wybór pakietu SMART jest możliwy po dokonaniu płatności kartą (24 USD) w aplikacji PelviFly & Kegel Ninja Trainer