Wróć do bloga

Warsztaty Pelvi Power Show dla Mam w Krakowie

Pelvi Power Show dla Mam” to interaktywna edukacja z wykorzystaniem nowatorskich technologii i możliwość pełnego poznania swojego ciała dla kobiet przygotowujących się do ciąży, oczekujących narodzin dziecka lub wracających do aktywności po porodzie. Szczerze, rzeczowo i zabawnie o zdrowiu intymnym i roli mięśni dna miednicy! Najbliższe spotkanie już 23 kwietnia (sobota) o godzinie 10:00.

Baw się świetnie, poznawaj ciało i ucz – jednocześnie!

Warsztaty składają się z dwóch części: mini wykładu prowadzonego przez fizjoterapeutkę i praktycznego show z wykorzystaniem nowoczesnych technologii PelviFly.

W trakcie wykładu dowiesz się:

 • Jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy bezpiecznie i skutecznie
 • Kiedy najlepiej zadbać o dno miednicy i dlaczego jest to tak ważne
 • Jakie zmiany zachodzą w sylwetce kobiet w czasie ciąży oraz zrozumiesz ich wpływ na dno miednicy
 • Jak przygotować mięśnie dna miednicy do porodu, aby uniknąć uszkodzeń pochwy i nietrzymania moczu
 • Poznasz najskuteczniejsze techniki przygotowania się do porodu
 • Nauczymy Cię, jakie ćwiczenia możesz bezpiecznie wykonywać od razu po porodzie
 • Zrozumiesz jak wibroterapia, może Ci pomóc w czasie porodu i w powrocie do formy po urodzeniu dziecka

Druga część spotkania to warsztaty praktyczne z wykorzystaniem nowych technologii. Innowacyjny trening w strefie biofeedback pod opieką fizjoterapeuty. Do treningu wykorzystamy PelviBoost, który jest urządzeniem zewnętrznym przez co może być wykorzystywany na każdym etapie ciąży 🙂

 • Badanie mięśni dna miednicy z trenerem zewnętrznym i grą multisensoryczną
 • Nauka poprawnego wzorca aktywacji mięśni
 • Proste ćwiczenia pozwalające rozluźnić mięśnie dna miednicy w życiu codziennym
 • Przećwiczysz prawidłowe pozycje odciążające dno miednicy podczas siedzenia i przeciwdziałające ich nadmiernemu napięciu co może skutkować bólem pleców – w końcu poczujesz przyjemną ulgę 🙂
 • Uruchomisz przeponę i wykonamy ćwiczenia otwierające klatkę piersiową – uff to uczucie luzu w barkach

Poczujesz i zobaczysz na ekranie monitora jak pracują Twoje mięśnie dna miednicy dzięki nowatorskiej technologii biofeedback. Będziesz miała unikalną możliwość poznania czym są gry treningowe. Jeżeli zechcesz, to zapiszemy Twoje wyniki na indywidualnym koncie w aplikacji. To ważne, żeby wiedzieć w przyszłości jakie zachodzą zmiany i móc obserwować progres w treningach.

Warsztaty prowadzą wyjątkowe kobiety, specjalistki w dziedzinie uroginekologii

Agata Potera

Agata jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, a fascynacja fizjoterapią uroginekologiczną towarzyszy jej od początku zawodowej kariery. Zmienność i plastyczność kobiecego ciała motywują ją do nieustannej edukacji i poszerzania wiedzy na licznych kursach i szkoleniach. Dzielenie się wiedzą z zakresu profilaktyki dna miednicy traktuje priorytetowo. Prowadzi warsztaty dla młodych mam w Centrum Koala w Krakowie i szkole rodzenia. Na co dzień pracuje jako ekspert ds. teleopieki w PelviFly.

dr Urszula Herman

Od 10 lat, zarówno na płaszczyźnie naukowej jak i praktycznej, zajmuje się zagadnieniami rehabilitacji uroginekologicznej. Wspiera kobiety w przywracaniu funkcji mięśni dna miednicy oraz profilaktyce i przeciwdziałaniu problemów jak np. wysiłkowe nietrzymanie moczu, pochwica czy obniżenie narządów. Jako naukowiec i praktyk, swoje badania poświęciła wykorzystaniu telemedycyny i sztucznej inteligencji w rehabilitacji mięśni dna miednicy, a także czynników wpływających na adherence pacjenta. Prowadzi innowacyjną firmę PelviFly oferującą system telemedyczny pozwalający na bezpieczny i skuteczny trening mięśni dna miednicy. Jest mamą czteroletniej Łucji 😉

Co zyskujesz uczestnicząc w warsztatach?

 • Wsparcie fizjoterapeutki uroginekologicznej i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania
 • Możliwość wykonania testu mięśni oraz treningu z wykorzystaniem PelviBoost – innowacyjnego urządzenia przeznaczonego do diagnostyki i terapii mięśni dna miednicy, który działa w oparciu o metodę biofeedback
 • Zaproszenie do Klubu Kegel Ninja – to co miesięczne warsztaty ze specjalistami. Dodatkowo będziesz miała dostęp do nagrań wydarzeń które już się odbyły 🙂
 • Dołączysz do społeczności PelviFly, w której poznasz kobiety takie jak Ty. Będziesz mogła podzielić się doświadczeniami, wymieniać myśli i poznać historie kobiet, które podobnie jak Ty chcą w pełni zadbać o swoje zdrowie intymne

Spodobał Ci się program warsztatów?

Nie czekaj i zapisz się na wydarzenie 🙂 Najbliższe warsztaty już 23 kwietnia (sobota) o godzinie 10:00. Czas trwania 2 godziny. Pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób!

Jak przygotować do uczestnictwa w warsztatach?

Do uczestnictwa w warsztatach potrzebujesz jedynie dobrego humoru oraz otwartej głowy, gotowej na nową wiedzę 🙂

Załóż na siebie ubranie z delikatnego materiału np. leginsy, dzięki temu będziesz mogła wykonać test mięśni oraz trening z wykorzystaniem PelviBoost!

Wyjątkowe miejsce warsztatów

Spotykamy się w Krakowie w Pelvi Fitness Center przy ulicy Nadwiślańskiej 1/10.

Pelvi Fitness Center jest zlokalizowane przy samej Wiśle dlatego przed lub po warsztatach wykorzystaj ten moment i napij się z nami pysznej kawy lub herbaty na tarasie korzystając z uroku cudownej przestrzeni 🙂

Q&A

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie dna miednicy?

 1. Odczuwanie większej satysfakcji i wpływ na jakość swojego życia intymnego
 2. Przeciwdziałanie pojawieniu się lub ograniczenie krępującego problemu z nietrzymaniem moczu
 3. Powrót do formy sprzed ciąży dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom
 4. Zadbanie o swój kręgosłup (pozbądź się bólu w dolnej części pleców)
 5. Zwiększenie szans na zajście w ciążę, przygotowanie ciała do porodu

Czy na etapie przygotowania do ciąży mogę zadbać o mięśnie dna miednicy?

 • Oczywiście! Niezależnie od rodzaju porodu, już sam okres ciąży mocno obciąża dno miednicy. Warto uelastycznić mięśnie na etapie przygotowań do niej.

Obawiam się, że po porodzie seks nie będzie sprawiał przyjemności, a pochwa będzie rozszerzona. Czy można temu przeciwdziałać?

 • Odpowiednie ćwiczenia sprawią, że mięśnie odzyskają zdolność pełnienia swojej funkcji, a satysfakcja seksualna będzie równie duża jak przed ciążą. Co więcej, jeśli przed ciążą nie ćwiczyłaś mięśni dna miednicy, regularne treningi wpłyną na wzmocnienie, odżywienie i dotlenienie mięśni dzięki czemu seks może być jeszcze przyjemniejszy 🙂

Jestem już po pierwszym porodzie i podczas kichania zdarza mi się gubić kilka kropelek moczu, czy mogę coś z tym zrobić?

 • Mięśnie dna miednicy wiotczeją już po 25 r.ż., aby nie dochodziło do ich dysfunkcji np. gubienia moczu, konieczne jest wykonywanie regularnych treningów. Przebyte ciąże i porody dodatkowo osłabiają te mięśnie sprawiając, że przestają prawidłowo pełnić swoje funkcje. Zadbaj o właściwą aktywację dna miednicy, a zobaczysz, że nietrzymanie moczu pozostanie jedynie wspomnieniem.

Czy trening na trampolinie pozwoli mi pozbyć się dodatkowych kilogramów po ciąży?

 • Trening na trampolinie zaburza funkcje dna miednicy i może prowadzić do ich osłabienia i zaburzenia napięcia. O wiele lepszą formą aktywności po porodzie będą długie spacery.

Jak szybko po porodzie mogę zacząć stosować bieliznę wyszczuplającą?

 • Stosowanie bielizny wyszczuplającej powoduje zwiększenie ciśnienia wewnątrz brzucha, które dodatkowo osłabia mięśnie dna miednicy. Ciąża i poród mocno oddziaływały na dno miednicy a generowanie dodatkowego bodźca, który przeszkadza w ich regeneracji nie będzie najlepszym pomysłem. Unikaj takich rozwiązań.

Poznaj lepiej PelviBoost

Poznaj historie kobiet i ich drogi do osiągnięcia celu ze wsparciem PelviFly

Zobacz relację z testów PelviFly Boost przeprowadzonych przez wybitne fizjoterapeutki uroginekologiczne wraz z udziałem kilku pacjentek, w tym kobiety w ciąży i pacjenta.