Wróć do bloga

Ciąża- jak utrzymać po niej wysoką formę?

Dlaczego tak ważne jest, żebyś po ciąży zadbała przede wszystkim o siebie? Powrót do formy to nie tylko nasz wygląd zewnętrzny. Jak zrobić to dobrze, prawidłowo, tak, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić? Przede wszystkim powinnaś działać świadomie, systematycznie i ze wsparciem specjalistów. Zobacz, jakie są najczęstsze problemy kobiet po porodzie, na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę i jaki prezent dla Ciebie szykujemy 🙂 

Najczęstsze problemy, z którymi borykają się kobiety

Jako mama Łucji, doskonale wiem, jak ciąża wpływa na ciało kobiety. Jako specjalista, często dostaję od młodych mam maile z pytaniami:

  • Jak poradzić sobie z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu, podczas np.: gdy podnoszę mojego bobasa?
  • Jak wrócić do aktywności seksualnej?
  • Co zrobić, kiedy odczuwam ból podczas współżycia lub kiedy doznania seksualne nie są już takie jak wcześniej i nie doświadczam orgazmów?
  • Jak ćwiczyć brzuch, żeby znowu był piękny – czyli jak radzić sobie z rozstępamiem mieśnia prostego brzucha?
  • Czy też jak poradzić sobie z blizną po cięciu cesarskim lub po nacięciu krocza?

Ty też borykasz się z podobnymi problemami? Zobacz, jak możesz sobie pomóc.

Od czego zacząć?

Spokojnie, przede wszystkim daj sobie czas. Nie musisz robić wszystkiego już, teraz, szybko. A wręcz jest to niewskazane. Pośpiech nie jest Twoim sprzymierzeńcem. Przede wszystkim powinnaś działać:

  1. świadomie – stale przyglądaj się swojemu ciału, wsłuchuj się w organizm i dostrzegaj, czego potrzebujesz i z jakimi problemami się zmagasz. Bądź uważna na pojawiające się sygnały, zmiany w ciele. Nie chodzi tu oczywiście o to, żebyś była przewrażliwiona, ale o to, żebyś wiedziała, co dokładnie się dzieje, w jakich sytuacjach, tak żebyś mogła przekazać dokładną informację odpowiedniemu specjaliście.
  2. konsekwentnie – cierpliwość, systematyczność i determinacjakonsekwencja – o tym powinnaś pamiętać rozpoczynając ćwiczenia. Pamiętaj, że ciąża to niesamowity wysiłek dla Twojego organizmu. Nie forsuj i nie staraj się jak najszybciej doprowadzić do stanu sprzed ciąży. I przede wszystkim nie rób nic za wszelką cenę – tu właśnie potrzebna jest Twoja uważność i obserwowanie tego, co Ci służy, a co nie.
  3. ze specjalistami – i to jest bardzo ważny punkt – nie działaj w pojedynkę! Nie diagnozuj się sama i nie lecz z pomocą dostępnych w Internecie informacji – to może Ci tylko zaszkodzić! Pamiętaj, że w Internecie odpisać może Ci dosłownie każdy i nie masz pewności, czy dana porada została napisana przez specjalistę. Dlatego na ten podpunkt bądź szczególnie uważna.

Co mogę zrobić dla siebie już teraz?

Jeśli chciałabyś mieć możliwość konsultacji ze specjalistami (ginekologiem, trenerem, fizjoterapeutą, sex coachem), otrzymać solidną dawkę wiedzy na temat dbania o swoje zdrowie po ciąży, powrotu do ćwiczeń, sexu i pożądanego wyglądu, a także otrzymać materiały edukacyjne, z których będziesz mogła sama korzystać – dołącz do naszej akcji edukacyjnej na grupie Kegel Ninja


Najwyższy czas, żebyś pomyślała o sobie i zrobiła coś tylko dla siebie, zadbała o swoje zdrowie, a co za tym idzie – czuła się lepiej ze swoim ciałem. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak ćwiczyć i uzyskać wsparcie innych osób ćwiczących? Zawsze możesz zapytać o poradę lub napisać coś od siebie na naszej grupie. Jesteśmy tam dla Ciebie.

Jeśli chcesz zapisać się na webinar, na którym dr Urszula Herman opowie o tym, co możesz dla siebie zrobić już teraz.  >kliknij tutaj<

To nie są łatwe tematy, być może niektóre z nich wydają Ci się zbyt intymne, aby o nich rozmawiać. Zapewniam Cię jednak, że warto. Doktor Urszula Herman ma doświadczenie jako fizjoterapeuta i posiada niesamowitą wiedzę, którą kocha się dzielić z innymi. Jeśli masz w swoim gronie mamy, lub kobiety, które lada moment zostaną mamami, powiedz im o tym, taka wiedza przyda się każdej z nas!

Dołącz do grupy na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/kegelninja/

Dołącz do naszej grupy na Facebooku po więcej ciekawych treści każdego dnia