Większość młodych mam chce wrócić do formy sprzed ciąży, a Ty?

Blisko 40% kobiet po porodzie, nie wie jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy (tzw. mięśnie Kegla). Lekarz i położna wspominają o tym, że warto to robić, brak jednak konkretnych porad i instrukcji.

Dlaczego młoda mama powinna ćwiczyć?

Nietrzymanie moczu po porodzie dotyka co drugą kobietę. Problem nasila się nawet przy niewielkim wysiłku. Bez ćwiczeń sytuacja może nie tylko się utrzymywać, ale i pogarszać.

Ikona PelviFly

PRZYGOTUJ SIĘ DO PORODU

Ćwiczenia można wykonywać już w trakcie ciąży, jest to w pełni bezpieczne i proste. Wystarczy zaledwie kilka minut dziennie, a będziesz czuć się bardziej komfortowo.

Ikona PelviFly

WRÓĆ DO FORMY PO CIĄŻY

W trakcie porodu mięśnie dna miednicy rozciągają się nawet 4-krotnie. Jest to efekt działania hormonów i ucisku na dno miednicy. Regularne ćwiczenia pozwalają je wzmocnić.

Ikona PelviFly

ODCZUWAJ WIĘCEJ SATYSFAKCJI Z SEKSU

Powrót do aktywności seksualnej po ciąży to temat trudny dla wielu par. Odpowiednie ćwiczenia Kegla pozwolą walczyć ze zbyt luźną pochwą i zwiększą wrażliwość na bodźce.

Ikona PelviFly

POZBĄDŹ SIĘ KRĘPUJĄCEGO PROBLEMU

Wystarczą 3 miesiące treningu mięśni dna miednicy, aby zapobiec nietrzymaniu moczu. Trening mięśni Kegla pod opieką lekarza pozwoli Ci również poprawić Twoją postawę ciała.

Mam mniejszy problem

Ja czuję tą poprawę generalnie mam mniejszy problem z naglącymi parciami i czuje tez zmniejszenie napięcia w okolicach cewki moczowej.

Przedłużyłam abonament na kolejne 3 miesiące.

Agnieszka, 34
Młoda Mama

Mogę nosić syna bez obaw

Jest już lepiej, to uczucie opadania przed okresem przeszło zupełnie, mogę też dłużej nosić syna. Jestem bardzo zadowolona z ćwiczeń i programu :)

Julia, 33
Młoda Mama

Co do siły mięśni i odczuć obniżenia - jest o niebo lepiej. Jeszcze 3 miesiące temu bałam się podnosić syna, wykonywać bardziej obciążające czynności, bo wieczorem dyskomfort związany z obniżeniem dawał o sobie znać. Baa - nawet szybkie chodzenie sprawiało trudności. Teraz już prawie zapomniałam o tych dolegliwościach. Co prawda do stanu z przed ciąży jeszcze trochę brakuje, ale widzę, że jestem na dobrej drodze :)

Magdalena, 28
Młoda Mama

Wymyśliła Pani naprawdę fantatyczne rozwiązanie. Jestem pod wrażeniem pomysłu. Tym bardziej, ze WNM to taki masowy problem, a nadal bardzo slabo i źle przez samych lekarzy diagnozowalny i źle leczony. Wiem co mówię, bo ja sama, po przeszło 10 latach udręki i zastosowania wszystkiego co bylo tylko dostępne na przestrzeni tych lat - trochę już stracilam wiarę ze bedzie lepiej, raczej nastawilam się na gorzej, ale teraz wraz z ćwiczeniami z pelvifly, wiara mi powraca jak dziecku !

Monika, 42
Kobieta dojrzała

Mobilizacja do ćwiczeń

Za mną 3 miesiące ćwiczeń. Efekty są! Ćwiczę dalej :-) Przy zwykłych ćwiczeniach często brakowało mobilizacji. Z Pelvifly nie jest nudno, więc nie odpuściłam żadnego treningu. Kontakt z ekipą PelviFly świetny, można liczyć na fachową pomoc i opiekę. Polecam !

Eliza, 32
Młoda Mama

Ja już zadbałam o siebie, a Ty?

Przez przypadek na jakiejś konferencji spotkałam fizjoterapeutki z Uniwersytetu Jagiellońskiego, które zaprosiły mnie do projektu zdalnych ćwiczeń mięśni dna miednicy. Po konsultacji z ginekologiem i fizjoterapeutą ćwiczyłam za pomocą urządzenia, aplikacji i bez wychodzenia z domu co dla mnie ważne, bo mam małe dziecko. Miałam też pewność, że robię to prawidłowo, ponieważ codziennie dostawałam informację o efektach od specjalisty. Po około 4 tyg. ćwiczeń zaobserwowałam zmniejszenie objawów, a po 3 miesiącach ćwiczeń mogłam zrezygnować z wkładek.

Basia, 28 lat
Młoda Mama

Jak może ćwiczyć młoda mama?

Ćwicz samodzielnie w domu

Wykorzystaj aplikację treningową np. PelviFly

Trenuj indywidualnie z fizjoterapeutą

Ćwicz jogę i pilates

Ikona PelviFly

Trening: Młoda mama

Wzmacnia, dotlenia i odbudowuje osłabione ciążą i porodem mięśnie dna miednicy, zapobiega nietrzymaniu moczu i wpływa na polepszenie jakości życia seksualnego.

Ikona PelviFly

Czas trwania: min. 3 miesiące

Pierwsze rezultaty już po kilku tygodniach.

Ikona PelviFly

Trening 10 min. dziennie / 4 razy w tygodniu

Aplikacja przypomina Ci o ćwiczeniach i instruuje, jak je wykonywać.

Ikona PelviFly

Możesz ćwiczyć w dowolnym miejscu i czasie

Pod opieką specjalisty, który na bieżąco udzielI Ci informacji o efektach.

Może Cię zainteresować:

Chcesz dowiedzieć się więcej
o treningu
i dnie miednicy?

Zaobserwuj profil PelviFly na Instagramie, aby każdego dnia dowiadywać się ciekawostek, otrzymywać wskazówki i trenować z tysiącami kobiet.

Obserwuj instagram PelviFly
Grupa  KEGEL NINJA na facebooku

Napisali o nas:

Zastanawiasz się czy PelviFly jest dla Ciebie?

Zadzwoń na naszą infolinię lub napisz wiadomość email - porozmawiamy.

+48 693 103 203

Czynna od pon. do pt. w godz. 8 - 16.