Wróć do bloga

Ćwiczenie wytrzymałości

Wytrzymałość mięśni jest jedną z kluczowych umiejętności, jakie chcemy doskonalić. Pozwalają na to ćwiczenia PelviFly, w których sterujesz rakietą oraz suberbohaterką 🙂

Na czym polega ćwiczenie?

Twoim zadaniem jest utrzymanie rakiety lub superbohaterki w tunelu przez wskazany czas. Jeśli stracisz kontrolę i znajdziesz się poza tunelem, Twoja postać podświetli się na żółto. 

Żeby kształtować wytrzymałość, należy aktywować mięśnie bardzo delikatnie. Nasze algorytmy dostosowują ćwiczenie do Twojej indywidualnej siły i wyznaczają cel na ekranie telefonu na wysokości 10%, 15% i 20% siły maksymalnej. Po każdym skurczu będziesz miała czas na rozluźnienie – w tym czasie powinnaś zlecieć na dół ekranu.

Ćwiczenie składa się z trzech serii. W każdej kolejnej serii możesz przejść na wyższy poziom trudności, w którym wydłuża się czas skurczu. Jeśli seria o niższym poziomie trudności będzie stanowiła dla Ciebie wyzwanie, to aplikacja pozwoli na powtórzenie serii na tym samym poziomie trudności. 

Twoje wyniki 

Po wykonaniu ćwiczenia zobaczysz jego wyniki w postaci wykresu oraz informację przez jaki czas udało Ci się utrzymać skurcz i rozluźnienie mięśni na zadanym poziomie. 

Jeśli ćwiczysz w pakiecie CARE pod opieką PelviCoacha, to ma on możliwość dokładnego przeanalizowania Twoich wyników dostępnych w portalu teleopieki.