Wróć do bloga

Jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy u mężczyzn? Praktyczne wizualizacje

Ćwiczenia mięśni dna miednicy staną się dużo prostsze, kiedy użyjesz wyobraźni. Wykonaj 5 zadań, dzięki którym lepiej poznasz swoje dno miednicy.

Lista ćwiczeń:

Zadanie 1

Usiądź z nogami rozsuniętymi na szerokość bioder. Wyobraź sobie, że masz przyczepiony do czubka głowy sznurek, który ciągnie Cię do góry i wyprostuj się. Nie powinieneś być spięty, więc weź głęboki oddech, westchnij, rozluźnij barki – cały czas siedząc tak, jakbyś próbował odrobinę urosnąć.

Wyobraź sobie, że masz przyczepiony z tyłu ogon i starasz się go podwinąć. Czujesz, że Twoja miednica porusza się tak jakbyś chciał usiąść, opierając się na dolnej partii pleców? Twoja miednica jest teraz w tyłopochyleniu.

Teraz wyobraź sobie odwrotny ruch – jakbyś chciał zadrzeć ogon do góry i ustawić miednicę w przodopochyleniu.

Wizualizacja przodo- i tyłopochylenia miednicy

Postaraj się balansować między jedną a drugą pozycją, tak żeby ustawić miednicę neutralnie, pomiędzy nimi. Możesz położyć dłonie pod pośladkami – poczujesz wtedy twarde elementy. To guzy kulszowe, na których powinieneś siedzieć.

Zadanie 2

Delikatnie zaciśnij i unieś mięśnie dna miednicy, tak jakbyś chciał podnieść penisa bez podniecenia i używania rąk. Następnie rozluźnij się – pamiętaj o tym przy każdym zadaniu. Kluczowe zasady ćwiczeń, możesz znajdziesz tutaj.

Wizualizacja aktywacji mięśni dna miednicy – podniesienie penisa

Możesz wyobrazić sobie żółwia, który wciąga swoją głowę do pancerza.

Wizualizacja aktywacji mięśni dna miednicy – wciąganie głowy żółwia

Zadanie 3

Aktywuj mięśni, tak jakbyś chciał się unieść do góry jądra. Jeśli staniesz przed lustrem bez ubrania, powinieneś zobaczyć, jak delikatnie unoszą się penis oraz jądra.

Wizualizacja aktywacji mięśni dna miednicy – uniesienie jąder

Zadanie 4

Delikatnie zaciśnij i wciągnij głębiej mięśnie wokół odbytu. Wyobraź sobie, że starasz się mięśniami złapać, unieść i wciągnąć piórko. Zwróć uwagę żeby nie ściskać pośladków i mięśni ud.

Wizualizacja aktywacji mięśni dna miednicy – wciągnięcie piórka

Zadanie 5

Wyobraź sobie, że mięśniami dna miednicy trzymasz wąż strażacki, a przed Tobą jest ściana, którą chcesz oblać jak najwyżej. Zaciśnij i delikatnie unieś mięśnie, a następnie rozluźnij się. Poczułeś napięcie? Dotykając okolicy krocza za moszną, możesz poczuć aktywację mięśni mięśni.

Wizualizacja aktywacji mięśni dna miednicy – wąż strażacki

Skorzystaj z nowych technologii

Możesz również skorzystać z interaktywnego systemu treningowego i sterować samochodem w grze na telefonie, używając mięśnie dna miednicy. Jest to możliwe, dzięki specjalnie zaprojektowanemu urządzeniu z czujnikiem manometrycznym oraz aplikacji mobilnej. Brzmi ciekawie? Przeczytaj więcej o PelviFly Boost i sprawdź jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy u mężczyzn.

Gra w aplikacji PelviFly