Wróć do bloga

Jak odzyskałam kontrolę nad pęcherzem?

“Od około 5 lat miałam problem z ciągle postępującym nietrzymaniem moczu. Poprzedni rok to był istny koszmar, kompletny brak kontroli nad pęcherzem, mocz wyciekał prawie cały czas. O PelviFly powiedziała mi moja córka, która też ćwiczy, dzięki niej zdecydowałam się spróbować.”

Poprzedni rok był koszmarem

Od około 5 lat miałam problem z ciągle postępującym nietrzymaniem moczu. Poprzedni rok to był istny koszmar, kompletny brak kontroli nad pęcherzem, mocz wyciekał prawie cały czas. Nosiłam wkładki, później podpaski coraz grubsze.

W pracy ciągle miałam wrażenie że mam mokre majtki i spodnie i że wszyscy to widzą.

Czułam jak mocz cieknie strumieniem

Najgorzej było kiedy napiłam się alkoholu, po lampce wina idąc czułam jak mocz cieknie strumieniem. Niebyłam w stanie tego zahamować.

Byłam załamana, szukałam pomocy byłam nawet na warsztatach o mięśniach dna miednicy. Ale nie czułam czy ja napinam te mięśnie czy nie, te ćwiczenia nie dawały żadnego efektu.

Córka powiedziała mi o PelviFly

O PelviFly powiedziała mi moja córka, która też ćwiczy, dzięki niej zdecydowałam się spróbować.

Początki ćwiczeń były ciężkie, mój pierwszy trening który robiłam u Pani Oli w gabinecie to była porażka nie umiałam zapanować nad tym motylkiem.

Już po pierwszym miesiącu ćwiczeń zobaczyłam że zaczynam kontrolować moje mięśnie i czuć lepiej ich pracę.

Wyniki pierwszego testu mięśni PelviFly

Co się zmieniło?

Teraz po siedmiu miesiącach jest ogromna różnica, nietrzymanie moczu pojawia się czasem kiedy kichnę czy dźwignę coś ciężkiego, ale tylko wtedy.

Kiedy czuję że chce mi się siku mogę spokojnie dojść do toalety bez popuszczenia. Pozwalam sobie na wyjście z domu bez wkładki i majteczki są suche!

Wyniki testu mięśni PelviFly po 7 miesiącach

Motywuję koleżanki w moim wieku

Jeszcze sporo przede mną ale już teraz mogę powiedzieć, że moje życie ogromnie się zmieniło na lepsze.

Chcę przekonać koleżanki w moim wieku żeby też zaczęły ćwiczyć, bo to można leczyć.

Perspektywa fizjoterapeutki

PelviCoach Aleksandra Groma: Jestem fizjoterapeutką uroginekologiczną na co dzień zajmującą się profilaktyką i terapią dysfunkcji dna miednicy. Dzięki połączeniu ponad 8 letniego doświadczenia zawodowego i pasji pomagam kobietom pozbyć się ich problemów intymnych. A także w pełni cieszyć się kobiecością w każdym momencie życia. Jestem wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi gdzie szerzę wiedzę na temat uroginekologii wśród studentów kierunku lekarskiego. Stale podnoszę swoje kwalifikacje na licznych kursach i szkoleniach, aktualnie jestem w trakcie pisania mojej pracy doktorskiej.