Wróć do bloga

Jak wykonać trening rozluźnienie mięśni dna miednicy?

Wiemy jak ważne jest prawidłowe rozluźnienie mięśni, dlatego w każdym treningu PelviFly uwzględniamy odpowiedni czas rozluźnienia zarówno między skurczami jak i między seriami ćwiczeń. Opracowaliśmy również ćwiczenie, które jest ukierunkowane wyłącznie na relaksację mięśni.

Zobacz krótki film 

Cele ćwiczenia:

 1. Towarzyszenie w cyklu oddechowym. Animacja motyla kieruje kiedy i z jaką prędkością brać wdech i wydech. Motyl powiększa się – wdycham powietrze nosem. Motyl zmniejsza się – wydycham powietrze również nosem. Zmieniająca się grafika na ekranie podczas ćwiczenia rozluźnienia będzie Cię wspierała w wykonywaniu ćwiczeń oddechowych. A Twój PelviCoach będzie mógł monitorować zmianę napięcia mięśni dna miednicy oraz ich aktywność podczas treningu oddechowego.
 2. Obserwacja aktywności dna miednicy w połączeniu z oddechem. Animacja motyla unosi się w górę, gdy aktywujesz mięśnie dna miednicy, motyl opada w dół gdy je relaksujesz.
 3. Koordynacja i nauka oddychania w korelacji z aktywnością miednicy. Podczas wydechu przepona oraz dno miednicy unosi się w górę. W trakcie wdechu – przepona przesuwa się w dół wraz z dnem miednicy.

  Mięśnie dna miednicy współpracują z przeponą, dlatego istotna dla ich funkcjonowania jest nauka prawidłowego oddechu. Zwróć uwagę żeby oddychać torem dolnożebrowym. Możesz położyć dłonie na talii i poczuć jak na wdechu rozszerzają się dolne partie żeber. 


Założenia merytoryczne 

 1. Liczba cykli oddechowym na minutę wynosi 9. Taka częstotliwość wprowadza w stan spowolnienia i relaksacji autonomiczny układ nerwowy
 2. Trening trwa 3 minuty
 3. Wprowadzenie wibroterapii w drugiej minucie ćwiczenia.
  PelviCoach z poziomu portalu teleopieki  może aktywować jeden z dwóch protokołów wibracji – 20Hz lub 50Hz. Wibracja może być również zastosowana przy wyborze pakietu SMART. 

Wpływ wibracji na relaksację mięśni dna miednicy:

 • pomaga w lepszym doświadczaniu rozluźnienia, idealna w przypadku nadaktywnych mięśni, nierelaksujących się 
 • usprawnia krążenie >>> powstają mikro skurcze jako odpowiedź na toniczny odruch wibracyjny >>> wzrasta ukrwienie i dotlenienie wywołane produkcją tlenku azotu w naczyniach krwionośnych
 • wykazuje działanie przeciwbólowe

Prezentacja wyników

W aplikacji masz wgląd w raport z każdej z trzech minut ćwiczenia. Możesz zobaczyć jak zmieniło się napięcie Twoich mięśni – czy doszło do zwiększenia rozluźnienia, czy może napięcie jest na stałym poziomie lub wzrosło? 

realks wynik

Pogłębione dane są widoczne w portalu teleopieki. Jeśli ćwiczysz w pakiecie CARE, to Twój PelviCoach ma do nich wgląd, dzięki czemu na bieżąco monitoruje Twoje postępy i może tworzyć najbardziej optymalny plan treningowy.