Wróć do bloga

Lepiej ćwiczyć z wibracją czy bez?

Wiele osób pyta, dlaczego urządzenie posiada wibracje. Powód jest prosty – wspierają efektywność ćwiczeń. Jednak to od Ciebie zależy czy je aktywujesz 🙂

Jak działają wibracje?

Wibracje zwiększają aktywność włókien mięśniowych, zapewniając poprawę siły mięśni, zwiększony zakres ruchu, zmniejszenie dolegliwości bólowych. Randomizowane badanie Rodriques i wsp. wykazało, że wibrostymulacja skuteczniej zwiększała siłę skurczu mięśni dna miednicy niż elektrostymulacja. 

38

Dodatkowo wpływają na poprawę przepływu krwi w tkankach oraz ich odżywienie i uelastycznienie. Badania naukowe potwierdzają także, że przyśpiesza proces regeneracji mięśni. 

Wibracja wspiera również rozluźnienie mięśni i jest pomocna dla osób ze wzmożonym napięciem mięśniowym, które występuje często u osób uprawiających wyczynowo sport lub obciążonych dużą ilością stresów (niestety to dotyczy większości z nas).

40

A co z aspektem seksualnym, z którym najczęściej się kojarzy? Z naukowego punktu widzenia wibracje poprawiają ukrwienie mięśni, co powoduje lepsze odżywianie tkanek. Ma to wpływ na jakość życia seksualnego i może prowadzić do intensyfikacji odczuwanych doznań.

Jakie mamy rodzaje wibracji? 

Urządzenia PelviFly posiadają 3 moduły wibracji o różnych częstotliwościach: 

  • 20 Hz – lekka wibracja pobudzająca włókna wolnokurczliwe, które są kluczowe w budowaniu wytrzymałości mięśniowej
  • 50 Hz – intensywniejsza stała wibracja pobudzająca włókna szybkokurczliwe
  • 0-100 Hz – wibracja biofeedback, której intensywność wzrasta wraz z siłą skurczu. Im mocniej aktywujesz mięśnie, tym silniejszą wibrację odczuwasz. Przestajesz ją czuć, gdy się rozluźniasz. 

Informacja o tym czy wibracja może być aktywna podczas ćwiczenia, jest widoczna bezpośrednio przy danym treningu. 

Grafiki Boost (8)

Czy muszę ćwiczyć z wibracjami? 

Decyzja należy w 100% od Ciebie. Warto żebyś sprawdził(a) jak przebiegają ćwiczenia z włączoną wibracją i bez niej, żeby móc zdecydować, którą  opcję wolisz 🙂 Jeśli chcesz możesz ją w dowolnym  momencie włączyć lub wyłączyć. 

Jak sterować wibracją? 

Wejdź w ustawienie profilu w aplikacji i zaznacz czy chcesz, żeby wibracja włączała się w trakcie treningu. 

Grafiki Boost (6)