Wróć do bloga

Mentoring – jak i kiedy z niego skorzystać

Wielokrotnie podkreślamy, jak wielką pomoc otrzymaliśmy od środowiska inwestycyjnego i naukowego w Polsce oraz na świecie. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia mentoringowego Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, z którego skorzystała Urszula Wójtowicz-Herman – pomysłodawczyni aplikacji PelviFly.

W majowym numerze Cosmopolitan Ula opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z mentoringiem i wartości, którą wniósł on do naszego projektu: “Zdecydowałam się na mentorkę, gdy postanowiłam skomercjalizować moje badania na temat rozwiązania telemedycznego dla kobiet, wdrożyć go, połączyć naukę z biznesem, o którym nie miałam pojęcia. Tak trafiłam do Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, gdzie przez kilka miesięcy byłam przygotowywana do pitchingu czyli przedstawiania swojego pomysłu inwestorom. Myślę, że nie doszłabym do tego bez wsparcia. Na uczelniach nie uczą nas przedsiębiorczości. Nie wiedziałam jak przygotować dobry biznesplan. Dzięki mentorce dostałam wiedzę jak to zrobić.”

W artykule znajdziecie również informacje, jak znaleźć dobrego mentora, na co zwrócić uwagę wybierając go, jakie kroki należy przedsięwziąć i czego można oczekiwać od mentora i od procesu mentoringowego. Warto przeczytać!

A my tymczasem polecamy Sieć Przedsiębiorczych Kobiet i rekomendujemy dołączenie do niej: http://www.siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/