Wróć do bloga

Oceń swoje mięśnie dna miednicy i dowiedz się nad czym powinnaś popracować

A może by tak na wiosnę… przetestować swoje mięśnie dna miednicy w gabinecie fizjoterapeuty z pomocą systemu PelviFly?!

Dlaczego?

 

Po pierwsze

co trzecia kobieta boryka się z dysfunkcjami dna miednicy takimi jak: nietrzymanie moczu, obniżenie narządów rodnych, bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa, problemy w aktywności seksualnej, a średnio zajmuje nam 9 lat podjęcie specjalistycznego leczenia. To zbyt długo! Do głównych grup ryzyka należą młode mamy po porodach zarówno naturalnym jak i cesarskim cięciu, osoby otyłe, kobiety aktywnie uprawiające sport z intensywnymi podskokami oraz te w okresie menopauzy.

 

  Po drugie

weryfikacja stanu mięśni głębokich, jakimi są mięśnie dna miednicy nigdy nie była taka prosta… Dzięki połączeniu wysiłków inżynierów ze Stanford University oraz polskich fizjoterapeutów powstał rewolucyjny system pozwalający na monitorowanie ich aktywności w czasie rzeczywistym. Z urządzeniem dopochwowym (tampon z silikonu medycznego) oraz aplikacją mobilną na telefonie pod opieką doświadczonego fizjoterapeuty przejdziesz 8 minutowy test mięśni opracowany przy współudziale instytutu naukowego oraz bazującego na pracy naukowej doktorantki Uniwersytetu Jagiellońskiego – Urszuli Herman.

W kilku prostych krokach test pozwoli ocenić wytrzymałość mięśni, szybkość działania oraz umiejętność ich kontroli. Sprawdzimy również czy czasem Twoje mięśnie nie są zbyt spięte. Wiele kobiet na wzmożone napięcie wynikające między innymi ze stresu. To wpływa na dno miednicy bardzo niekorzystnie i obniża skuteczność działania mięśni.

Wytrzymałość jest ważna w przeciwdziałaniu wysiłkowemu nietrzymaniu moczu, a można ją ocenić ustalając Twoją maksymalną siłę skurczu i prosząc Cię o utrzymanie odpowiedniego napięcie przez minimum 10 sekund. Ciekawe czy dasz radę?

 

 

Po trzecie

zaraz po teście otrzymasz specjalny certyfikat z liczbową i graficzną prezentacją wyników, a także porównanie uzyskanych danych do populacji kobiet w Twoim wieku. Fizjoterapeuta przekaże Ci wskazówki dotyczące zarówno prawidłowych wzorców postawy i oddechu do stosowania na co dzień jak i zarekomenduje dalszą ścieżkę rehabilitacji. Dowiesz się dokładnie nad jakimi parametrami mięśni powinnaś pracować wykonując dalsze ćwiczenia.

 

Po czwarte

będziesz mogła rozpocząć lub kontynuować bardziej świadomie swoje treningi mięśni dna miednicy ćwicząc efektywnie i bezpiecznie. Skuteczność treningu powinna istotnie wzrosnąć i może udać Ci się zrealizować wyznaczone cele. Jeżeli zechcesz, będziesz mogła zakupić na własność urządzenie dopochwowe nazywane przez kobiety “niebieskim cudem”, a w aplikacji zostanie przygotowany plan ćwiczeń na kilka miesięcy na podstawie parametrów z testu, który właśnie wykonałaś

 

Jak przebiega wizyta?

 

Przed wykonaniem testu położysz się na łóżku w gabinecie fizjoterapeuty i dowiesz się jak poprawnie aktywować mięśnie dna miednicy. To nie jest proste, wiele z nas błędnie wykonuje trening napinając mięśnie brzucha, ud lub pośladki. Skuteczny trening wymaga selektywnej aktywacji mięśni głębokich w połączeniu z prawidłowym oddechem. To gwarancja prawidłowego wykonania testu.

Fizjoterapeuta poświeci kolejnych kilka minut na ocenę Twojego ciała. Mięśnie dna miednicy nie działają w oderwaniu od innych obszarów stad niezwykle ważne jest zweryfikowanie tzw. kompensacji, a więc wpływu np. nieprawidłowej postawy na dno miednicy lub napięć oddziałujących z innego miejsca w ciele. To ważne, abyś wiedziała jakie wzorce są prawidłowe, a które codzienne nawyki działają szkodliwe na Twoje zdrowie. Bez podejścia holistycznego nawet najbardziej sumienny trening może nie dać efektów.

Na koniec założysz dopochwowo na czas testu silikonowy tampon – zdezynfekowany oraz zabezpieczony osłonką (jak przy badaniu usg dopochwowym) i będziesz mogła zobaczyć aktywność swoich mięśni na ekranie telefonu w aplikacji. Zaciskając mięśnie motyl w aplikacji będzie się unosił, a jak się rozluźnisz motyl wyląduje w trawie.

W taki sposób kontrolując dodatkowo oddech wykonasz 5 specjalnych zadań, których celem jest zbadanie wytrzymałości Twoich mięśni, siły skurczu, szybkości reakcji, kontroli ich działania oraz umiejętności rozluźniania.

 

 

Gdzie i jak mogę wykonać test?

 

Zarejestruj się w poniższym formularzu, otrzymasz specjalny kod na wizytę oraz zarekomendujemy Ci fizjoterapeutę w Twojej okolicyZa wizytę zapłacisz w gabinecie.

Cena gwarantowana przez PelviFly – 70 zł. Uwaga: oferta jest ograniczona czasowo do 30.06.2018. Liczba promocyjnych wizyt to 100.