Wróć do bloga

Pozycja do ćwiczeń z urządzeniem PelviFly Boost

pozycja do cwiczen

Odpowiednia pozycja do ćwiczeń jest jednym z kluczowych elementów, niezbędnych do rozpoczęcia bezpiecznych i efektywnych ćwiczeń.

Połóż urządzenie na krześle z płaskim, twardym siedziskiem. Podczas ćwiczeń możesz mieć na sobie ubranie z delikatnego materiału – bieliznę lub sportowe legginsy.

Siadając na urządzeniu zwróć uwagę na to, aby węższa część znajdowała się z przodu, tuż nad spojeniem łonowym. Dno miednicy powinno luźno opaść na urządzeniu.

urzadzenie-boost-i-pozycja-do-cwiczen-1

Usiądź z nogami ustawionymi na szerokość bioder. Wyobraź sobie, że masz przyczepiony do czubka głowy sznurek, który ciągnie Cię do góry i wyprostuj się. Nie bądź spięty(a), weź spokojny oddech, westchnij, rozluźnij barki – cały czas siedząc tak, jakbyś próbował(a) odrobinę urosnąć.

Grafiki Boost (4)

Wyobraź sobie, że masz przyczepiony z tyłu ogon i starasz się go podwinąć. Czujesz, że Twoja miednica porusza się tak jakbyś chciał(a) usiąść, opierając się na dolnej partii pleców? Twoja miednica jest teraz w tyłopochyleniu.

Teraz wyobraź sobie odwrotny ruch – jakbyś chciał(a) zadrzeć ogon do góry i ustawić miednicę w przodopochyleniu.

Możesz na chwilę położyć dłonie pod pośladkami – poczujesz wtedy twarde elementy czyli guzy kulszowe, na których siedzisz. Postaraj się balansować między jedną a drugą pozycją, tak żeby ustawić miednicę neutralnie, pomiędzy nimi. 

Dla osób korzystających z dopochowego urządzenia PelviFly pelvifly-device-1

W zależności od Twojego stopnia zaawansowania, możesz ćwiczyć w pozycji leżącej, kolankowo-łokciowej lub stojącej. Szczegółowy opis pozycji znajdziesz >tutaj.