Wróć do bloga

Prezent dla mamy

Mięśnie dna miednicy wiotczeją już po 25 roku życia! Dodatkowo są mocno obciążone w trakcie ciąży i porodu, kiedy rozciągają się ponad czterokrotnie. W wielu przypadkach nie wracają już nigdy do stanu wyjściowego.

Około 40 roku życia obserwuje się spadek poziomu hormonów, głównie estrogenów, które mają tendencję do zmniejszania elastyczności i siły w mięśniach dna miednicy. Zmniejszona zdolność do generowania siły skurczu utrudnia zamknięcie cewki moczowej i sprzyja pojawieniu się i / lub pogorszeniu objawów nietrzymania moczu.

Osłabione dno miednicy zwiększa ryzyko wystąpienia dysfunkcji tj. wysiłkowe nietrzymanie moczu, obniżenie narządów rodnych oraz bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Badania pokazują, że są to niezwykle częste przypadłości dotyczące nawet co drugiej kobiety po 50 roku życia i wiążą się z brakiem podejmowania profesjonalnego leczenia. Wynika to z niewiedzy oraz niechęci mówienia o tych przypadłościach nawet lekarzowi. Sama w ramach pracy magisterskiej weryfikowałam w setkach ankiet, kiedy my kobiety zaczynamy walczyć z nietrzymaniem moczu i okazało się, że zajmuje nam to średnio 9 lat. To zbyt długo!

 

Zdrowe dno miednicy działa jak tarcza kompensując wzrost ciśnienia w brzuchu podczas aktywności fizycznej i pomaga przeciwdziałać nietrzymaniu moczu.

Mięśnie dna miednicy są jak hamak podtrzymujący narządy i pomagający im pozostać we właściwym miejscu.

Towarzystwa Naukowe i ginekolodzy zalecają prawie zawsze ćwiczenia mięśni dna miednicy jako pierwszą, podstawową formę leczenia zachowawczego. Wiele osób w ten sposób ma szanse uniknąć zabiegów operacyjnych i przez długi czas cieszyć się aktywnością fizyczną.

Tylko teraz możesz zamówić dla siebie lub swojej Mamy Pakiet CARE z urządzeniem, aplikacją mobilną, a otrzymasz dodatkowo opieką fizjoterapeuty przez 3 miesiące wraz z konsultacją wstępną i testem mięśni w gabinecie jednego z naszych wyjątkowych specjalistów. 

Tak skomponowany pakiet pozwala na odpowiednie rozpoczęcie ćwiczeń z prawidłowym wzorcem oddechu i postawy, a także osiągnięcie poprawy parametrów mięśni dna miednicy.

 

Zaproś swoją mamę do akcji, powiedz jak ważną rolę pełnią mięśnie dna miednicy i dlaczego warto o nie dbać nawet mając 40, 50 czy 60 lat 😉

 

Do akcji !

 

Po złożeniu zamówienia otrzymasz wiadomość z możliwością podania adresu dostawy innego niż Twój. Na specjalne życzenie możemy też zapakować przesyłkę jako Prezent!