Wróć do bloga

Sposób na płaski brzuch

Wiele kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swojego brzucha… Jednak jest na to sposób 😉 Czy płaski brzuch musi być Twoim celem? Jasne, że nie! Poruszamy jednak ten temat ponieważ to co może być dla Ciebie problemem estetycznym, może wpływać również na funkcjonowanie Twojego ciała, obciążenie kręgosłupa czy dna miednicy. A zależy nam zarówno na Twoim zdrowiu, jak i dobrym samopoczuciu.

Często zdarza się, że pomimo robienia wielu brzuszków i zarysowaniu się mięśnia prostego brzucha (tzw. „kaloryfera”) dolna partia wciąż odstaje. Czemu? Może to wynikać z braku pracy nad mięśniem poprzecznym brzucha, który jest naszym naturalnym gorsetem mięśniowym. A ćwicząc mięśnie dna miednicy (potocznie – mięśnie Kegla), angażujesz również mięsień poprzeczny.

Nie chcemy żebyś dążyła do płaskiego brzucha za wszelką cenę czy cały czas go wciągała (co zdecydowanie odradzamy ;)). Chcemy, żebyś zadbała o swoje zdrowie, a wiemy, że wydolne mięśnie dna miednicy i mięsień poprzeczny brzucha, z jednej strony przeciwdziałają nietrzymaniu moczu czy bólowi kręgosłupa, a z drugiej wpływają na wygląd Twojego brzucha.

Często dostajemy od Was wiadomości, że widzicie zmiany w swoim wyglądzie, w perspektywie ćwiczeń z PelviFly! Publikujemy kilka z naszego funpage i grupy Kegel Ninja na facebooku, oczywiście za zgodą Autorek 😉

Co jest niezbędne żeby uzyskać taki efekt? Systematyczne ćwiczenia! Jesteśmy bardzo dumni, jeśli udaje Wam się ćwiczyć tak regularnie jak jedna z Was, która przesłała nam opinię. Wszystkie zaznaczone na zielono treningi, to wykonane ćwiczenia!

Jak zacząć ćwiczyć brzuch?

Połóż się na plecach i lekko zegnij kolana. Wyobraź sobie, że zapinasz zamek w za ciasnych spodniach lub zaciskasz delikatnie mięsień, który biegnie wokół paska biodrówek. Z wydechem delikatnie wciągnij dolną część brzucha – na 30% swoich możliwości. Niech Twój kręgosłup pozostanie nieruchomy, nie dociskaj go do podłoża.

Delikatnie połóż dłonie na talii i robiąc wydech, postaraj się oddalić ją od dłoni. Pamiętaj, że to bardzo niewielki ruch i nie wciągaj nadmiernie brzucha.

Przesuń dłonie na biodra. Wyczuj z przodu pod palcami kolce biodrowe. Wyobraź sobie, że próbujesz je do siebie zbliżyć, delikatnie aktywując mięsień poprzeczny. Zwróć na niego szczególną uwagę podczas dzisiejszych ćwiczeń mięśni dna miednicy 🙂

Co zrobić, żeby ćwiczyć efektywniej?

Nie ulega wątpliwości, że ćwiczenia pod opieką fizjoterapeuty, z ciekawymi treningami dostosowanymi do Twoich możliwości oraz naszym wsparciem, są najbardziej efektywne. Chcesz spróbować?

Indywidualny plan treningowy i wsparcie w treningach pomoże Ci osiągnąć wyznaczone cele. Są one widoczne zarówno na wykresach i w parametrach, które monitorują nasi specjaliści, jak i Waszym samopoczuciu 🙂

Zobacz jaką poprawą może pochwalić się jedna z Was 🙂 Każda „górka” na wykresie to skurcz i rozluźnienie mięśni. Na początku był problem z ich kontrolowaniem, więc wykres był nieregularny, „poszarpany”. A po 3 tygodniach? Spójrz sama 🙂

Pierwszy trening oraz trening po 3 tygodniach.

Fraza „płaski brzuch” jest bardzo często wyszukiwana przez kobiety. Zależy nam żeby dotrzeć w wiedzą do jak największej liczby osób, dlatego znajdziesz ją również w tytule naszego artykułu 😉 Jednak naszym kanonem piękna nie jest płaski brzuch, tylko świadome dbanie o zdrowie.

Zacznij trening z PelviFly. Ćwicz mięśnie dna miednicy bezpiecznie i skutecznie.

SKLEP ONLINE