Wróć do bloga

Sposób na płaski brzuch. Pomoże Ci trening MDM

Często zdarza się, że pomimo robienia wielu brzuszków i zarysowaniu się mięśnia prostego brzucha (tzw. „kaloryfera”) dolna partia wciąż odstaje. Czemu? Może to wynikać z braku pracy nad mięśniem poprzecznym brzucha, który jest naszym naturalnym gorsetem mięśniowym. A ćwicząc mięśnie dna miednicy (potocznie – mięśnie Kegla) 10 minut dziennie, angażujesz również mięsień poprzeczny.

Czy wiesz, że przez trening MDM możesz pozbyć się oponki poniżej pępka?

„Powięź powierzchowna krocza (powięź Collesa) ma anatomiczną ciągłość z jedną z powięzi przedniej ściany brzucha (powięź Scarpa) oraz ma istotny wpływ na napięcie mięśni poprzecznych brzucha” (pisała o tym nasza fizjoterapeutka uroginekologiczna Karolina Jasińska). Oponka poniżej pępka, która nie chce zniknąć pomimo ćwiczeń na siłowni, zniknie dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom mięśni dna miednicy z PelviFly.

Często dostajemy od Was wiadomości, że widzicie zmiany w swoim wyglądzie, w perspektywie ćwiczeń z PelviFly! Publikujemy kilka opinii z social mediów, oczywiście za zgodą Autorek 😉

Czy “brzuszki” są bezpieczne?

Wyobraź sobie, że brzuch to puszka. U góry znajduje się przepona, od dołu mięśnie dna miednicy, a po bokach są mięśnie brzucha. Żeby wszystko działało jak należy musimy zadbać o każdy z tych elementów. Jeśli wzmacniasz brzuch, a zapominasz o mięśniach dna miednicy możesz doprowadzić do gubienia moczu podczas aktywności fizycznej, częstego oddawania moczu czy bólu podczas współżycia.

Pomyśl o mięśniach dna miednicy jak o tubce pasty do zębów – jeśli będziesz zaciskać tubkę (brzuch) to jego zawartość będzie napierać na mięśnie dna miednicy (nakrętka tubki) i osłabiać ją. Dlatego zadbaj szczególnie o mięśnie dna miednicy, jeśli jesteś po porodzie, popuszczasz mocz pod kaszlu, skakania, podnoszenia dziecka czy regularnie ćwiczysz na siłowni, biegasz, jeździsz na rowerze.

Ćwicz efektywnie z urządzeniem i aplikacją PelviFly

Z urządzeniem zewnętrznym PelviBoost ćwiczysz tylko 10 minut dziennie 5 razy w tygodniu. Indywidualny plan treningowy pomoże Ci osiągnąć wyznaczone cele. Postępy są widoczne zarówno na wykresach i w parametrach, które monitorujesz w aplikacji mobilnej jak i w Twoim samopoczuciu 🙂

Zobacz jaką poprawą może pochwalić się jedna z Was 🙂 Każda “górka” na wykresie to skurcz i rozluźnienie mięśni. Na początku był problem z ich kontrolowaniem, więc wykres był nieregularny. Co zmieniło się po 3 tygodniach?

Pierwszy trening oraz trening po 3 tygodniach.

Wiele kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swojego brzucha… Czy płaski brzuch musi być Twoim celem? Jasne, że nie! Poruszamy jednak ten temat, ponieważ to co może być dla Ciebie problemem estetycznym, może wpływać również na funkcjonowanie Twojego ciała, obciążenie kręgosłupa czy dna miednicy. A zależy nam zarówno na Twoim zdrowiu, jak i dobrym samopoczuciu.

Nie chcemy, żebyś dążyła do płaskiego brzucha za wszelką cenę czy go wciągała – co zdecydowanie odradzamy! Chcemy abyś zadbała o swoje zdrowie, a wydolne mięśnie dna miednicy i mięsień poprzeczny brzucha, z jednej strony przeciwdziałają nietrzymaniu moczu czy bólowi kręgosłupa, a z drugiej wpływają na wygląd Twojego brzucha.

Fraza „płaski brzuch” jest bardzo często wyszukiwana przez kobiety. Zależy nam żeby dotrzeć w wiedzą do jak największej liczby osób, dlatego znajdziesz ją również w tytule naszego artykułu 😉 Jednak naszym kanonem piękna nie jest płaski brzuch, tylko świadome dbanie o zdrowie.

Zacznij trening z PelviFly. Ćwicz mięśnie dna miednicy bezpiecznie i skutecznie. Masz do wyboru urządzenie wewnętrzne lub zewnętrzne