Wróć do bloga

Trening z PelviFly – FAQ

Być może śledzisz losy PelviFly od początku, a może dołączyłaś niedawno? Być może trafiłaś na tą stronę zupełnie przypadkiem, a może regularnie widzimy się na różnych kobiecych eventach? Niezależnie od tego jak tutaj trafiacie, otrzymujemy od Was podobne pytania. Zobacz 6 najczęściej zadawanych przez Was pytań, na które dzisiaj odpowiadamy, a następnie wykonaj trening z PelviFly!

1. Czym się zajmujemy?

Co to jest Pelvifly już wiecie, a jeśli nie wiecie zerknijcie tutaj. Jednak czym zajmuje się nasz zespół? Głównie tym, żebyś mogła trenować mięśnie dna miednicy zdalnie. Dzięki specjalnej aplikacji na Twoim smartfonie i urządzeniu dopochwowym Pelvifly, możesz wykonywać swoje treningi w domu. My, dzięki wykonaniu przez Ciebie specjalnego testu, analizujemy wykresy Twoich treningów i na ich podstawie mówimy Ci jaka jest siła, wytrzymałość Twoich mięśni dna miednicy i jaką masz nad nimi kontrolę. Na podstawie testu przypisujemy Ci indywidualne treningi w aplikacji, które Ty widzisz w formie prostych gier. Czuwamy również nad przebiegiem ćwiczeń, co dodatkowo motywuje Cię do ich regularności, pomagając tym samym osiągać postawione przez Ciebie cele.

2. Jakie cele mają kobiety, które już z nami ćwiczą?

Kobiety, które z nami ćwiczą chcą przede wszystkim:

– pozbyć się problemu nietrzymania moczu
– poprawić jakość życia seksualnego
– podjąć profilaktykę nietrzymania moczu, za nim problem się pojawi
– mieć kontrolę nad mięśniami dna miednicy, poprawić ich siłę i wytrzymałość
– przygotować się do ciąży lub zwiększyć szanse na zajście w ciążę

3. Po jakim czasie widoczne są efekty?

Poprawę parametrów mięśniowych widzimy już po pierwszych 4 tygodniach. Natomiast zaleca się minimum 3 miesiące nadzorowanego treningu, aby efekt był trwalszy, a mięśnie miały szansę na przebudowę pod wpływem ćwiczeń.

4. Czy terapia zdalna wystarczy?

Zanim rozpoczniesz ćwiczenia, przeprowadzamy powitalną rozmowę, podczas której wspólnie planujemy Twój okres treningowy. Jeśli już występują u Ciebie objawy nietrzymania moczu, obniżenia narządów lub inne, które mogą mieć wpływ na przebieg treningów, zalecamy wizytę u fizjoterapeuty lub ginekologa, najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Rekomendowanych przez nas specjalistów znajdziesz tutaj.
W gabinetach naszych fizjoterapeutów, możesz również zobaczyć urządzenie (jakiej jest wielkości, jak wygląda aplikacja), a nawet wykonać test swoich mięśni dna miednicy.

5. Ile czasu zajmie mi trening?

Na początku odkryjesz, że masz kontrolę nad swoimi mięśniami. Nauczysz się regularności i tego jak właściwie aktywować mięśnie. W tym okresie ćwiczysz na ogół co drugi dzień, przez ok. 6 minut. Stopniowo zwiększamy ten czas wraz z kolejnymi treningami, wprowadzając trudniejsze ćwiczenia w aplikacji. Następnie zwiększamy częstotliwość treningów i dodajemy nowe elementy. Wszystko zależy od stanu wyjściowego twoich mięśni i tego jak przebiegają treningi. Maksymalnie trening zajmie Ci ok. 10 minut. Wygospodarowanie tak krótkiej chwili w ciągu dnia nie jest trudne, a pozwoli Ci czuć się lepiej i zwiększyć poczucie komfortu.

6. Jak zacząć?

Wystarczy wykupić pakiet startowy na naszej stronie. W jego skład wchodzi urządzenie i miesiąc zdalnej opieki. Po tym okresie decydujesz czy przedłużasz swój trening pod okiem naszego specjalisty i na jak długo. Gdy otrzymasz przesyłkę z urządzeniem, zadzwonimy do Ciebie i jeszcze raz omówimy wszystkie aspekty treningu, samą aplikację i ustalimy Twoje indywidualne cele.

Do dzieła!