Wróć do bloga

Lista warsztatów Klubu Kegel Ninja, które już się odbyły

Klub Kegel Ninja to spotkania live z wyjątkowymi fizjoterapeutkami. Pomogą Ci rozszerzyć wiedzę na temat kobiecego zdrowia, ćwiczeń mięśni dna miednicy oraz dbania o siebie w życiu codziennym. Możesz zadawać pytania w czasie rzeczywistym na czacie. Do tej pory odbyły się 4 warsztaty. Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić nowinki dotyczące zdrowia intymnego kobiet oraz mieć dostęp do warsztatów, które już się odbyły – dołącz do Klubu Kegel Ninja.

Warsztaty odbywają się na żywo w każdą ostatnią środę miesiąca o godzinie 21:00. Nagranie znajdziesz także w aplikacji i na mailu.

Warsztat nr 1 Napięte mięśnie dna miednicy u aktywnych kobiet

Warsztat ćwiczeniowy w ramach Klubu Kegel Ninja, który odbył się 29 września 2021 r.

Czego się nauczysz?

Warsztat trwa 1 godzinę i składa się z mini wykładu oraz wspólnych ćwiczeń.

1. Dowiesz się jakie ćwiczenia fizyczne obciążają dno miendicy i co możesz zrobić żeby zmniejszyć ryzyko ich negatywnego wpływu?

2. Nauczysz się wykonywać 6 ćwiczeń relaksujących dno miednicy po treningu czy obciążającym dniu. Aby ułatwić Ci treningi stworzyliśmy dla Ciebie dedykowany pdf z ćwiczeniami oraz audiobook z relaksacją dna miednicy

Prowadząca

Fizjoterapeutka uroginekologiczna z wieloletnim doświadczeniem klinicznym, PelviCoach Aleksandra Polanowska-Lenart.

Warsztat nr 2 Ćwiczenia wzmacniające życie miłosne

Nagranie warsztatu ćwiczeniowego w ramach Klubu Kegel Ninja, który odbył się 27 października 2021 r.

Czego się nauczysz?

Warsztat trwa 1 godzinę i składa się z mini wykładu oraz wspólnych ćwiczeń.

1. Czym jest orgazm i jakie trudności w jego osiągnięciu mogą wynikać z “przeszkód” w naszym ciele (napięcia mięśniowe, asymetrie, psychosomatyka itp.).

2. Jak przygotować ciało pod względem fizycznym na lepsze odczuwanie doznań seksualnych. Obserwacja własnego ciała, na co zwrócić uwagę.

3. Praktyczne wskazówki: test na napięcie mięśni gruszkowatych, wykrywanie asymetrii oglądając się w lustrze, analiza chodu. Poznasz ciekawe badania na temat zdolności do przeżywania orgazmu na podstawie obserwacji chodu u kobiet i oddechu w seksie Aby ułatwić Ci treningi stworzyliśmy dla Ciebie workbook: “Zmysłowy trening na wzmocnienie odczuć seksualnych” , który otrzymasz wraz z dostępem do Klubu.

Prowadząca

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, PelviCoach Edyta Gracz. Szkolenia i doświadczenie zawodowe zdobywała w tej dziedzinie w trakcie wieloletniej pracy w wyspecjalizowanych, francuskich ośrodkach.

Warsztat nr 3 Taneczny oddech

Zapraszamy na wspólne ćwiczenia, które przybliżą Ci temat prawidłowego oddechu. Zagramy na przeponie i poderwiemy do tańca nasz mózg, serce, trzewia, a przede wszystkim nasze dno miednicy! Nagranie warsztatu ćwiczeniowego w ramach Klubu Kegel Ninja, który odbył się 24 listopada 2021 r.

Czego się nauczysz?

1. Dlaczego oddech jest fundamentem zdrowia Zrozumiesz znaczenie oddechu w zachowaniu homeostazy czyli równowagi wewnętrznej organizmu.

2. Poznasz funkcje przepony i jej anatomiczne zależności. Ruch to życie, a aktywna przepona wprowadza nasze płyny w ruch oraz gra główną rolę w dynamice jam ciał.

3. Praktyczne wskazówki: instruktaż prawidłowego oddechu torem przeponowym oraz techniki hipopresyjnej.

4. Nauczysz się dobrze oddychać, a tym samym mobilizować swoje dno miednicy. Właściwy oddech to najlepsza profilaktyka, zwłaszcza schorzeń uroginekologicznych. Za pomocą obrazowania ultradźwiękowego zobaczysz jak oddech wpływa na dno miednicy. Pokażemy Ci przesuwanie i ruch poszczególnych narządów w obrazie USG.

5. Wspólne ćwiczenia oddechowe. Zagramy na przeponie, a organy zatańczą w rytmie naszego oddechu.

Prowadząca

Fizjoterapeutka uroginekologiczna z Belgii, Magda Chudzińska @revafemina