Wróć do bloga

Alerty bezpieczeństwa w aplikacji

PelviFly posiada system alertów, które zwiększają bezpieczeństwo ćwiczeń. Wyniki Twoich testów, ćwiczeń oraz postępy jakie osiągasz, pozwalają nam na wskazanie sytuacji, w których rekomendujemy dodatkową konsultację z PelviCoachem. Zwróć na nie uwagę, ponieważ bezpieczeństwo i efektywność Twoich ćwiczeń jest kluczowa. 

Alerty dotyczące testu mięśni

Na podstawie testu mięśni możemy ocenić kondycję Twoich mięśni dna miednicy. Jest on bardzo ważny, ponieważ intensywność Twoich ćwiczeń będzie zależała od siły uzyskanej w teście.  Powiadomienie w aplikacji otrzymasz w kilku sytuacjach: 

Bardzo niska siła mięśni 

Osoby, które rozpoczęły ćwiczenia z bardzo niską siłą mogą osiągnąć z nami bardzo dobre rezultaty, jednak niezbędna jest wizyta w gabinecie u fizjoterapeuty oraz ćwiczenia pod jego opieką. Jeśli chciałabyś przeczytać więcej na ten temat to zapraszamy do zapoznania się z opisem przypadku

Bardzo wysoka siła mięśni lub znaczny wzrost siły

Uzyskanie bardzo wysokiej siły może świadczyć o nieprawidłowej aktywacji mięśni. Zdarza się, że  staramy się dobrze wykonać zadanie, to napinamy całe ciało, a nawet wstrzymujemy oddech. PelviCoach może dać Ci wskazówki do ćwiczeń oraz w razie potrzeby powtórzyć test mięśni. 

Znaczny spadek siły mięśni 

Jeśli Twoja mięśni spada, należy ustalić jaka jest tego przyczyna. Możliwe, że trzeba będzie powtórzyć test lub umówić się na wizytę w gabinecie. Dzięki rozmowie z PelviCoachem, będziesz wiedziała jaki plan działania jest dla Ciebie najbardziej optymalny plan.

Alerty dotyczące Twoich treningów i postępów

Brak osiągnięcia założonych wyników w ćwiczeniach

Odpowiednio ćwicząc możesz na spokojnie opanować wszystkie treningi 😉 Jeśli masz problem z zebraniem punktów w ćwiczeniach, warto żebyś skonsultowała się ze specjalistą. Dzięki temu będziesz mogła omówić z nim najbardziej efektywny plan działania. 

Spadek regularności ćwiczeń

Żeby ćwiczenia przyniosły efekty, które chcesz osiągnąć, kluczowa jest systematyczność ćwiczeń. Ćwiczenia powinnaś wprowadzić do swojego planu dnia na stałe 😉 Ale nie martw się! Najtrudniejsze jest rozpoczęcie treningów, później ćwiczenia stają się nawykiem, takim jak mycie zębów czy prysznic.

Pomyśl o tym jak o każdej innej umiejętności. Jeśli chcesz mieć dobrą kondycję, to musisz regularnie trenować, np. biegać lub pływać. Jeśli przestaniesz, to po jakimś czasie Twoja wydolność się zmniejszy.

Brak przejścia na wyższy poziom w ścieżce postępu

Ścieżka postępu zawiera zadania związane z:

  • regularnością ćwiczeń (np. ćwicz przez 3 dni z rzędu)
  •  osiąganiem konkretnych parametrów w wyznaczonych treningach mięśni dna miednicy (np. zdobądź łącznie 50% punktów z rozgrzewki)
  • przechodzeniem do nowych pozycji treningowych (np. wykonaj test w pozycji kolankowo- łokciowej)

Dostaniesz alert w aplikacji, jeśli masz problem z przejściem na kolejny etap w ścieżce. Umawiając się na rozmowę z PelviCoachem, możecie omówić co stanowi dla Ciebie przeszkodę i nad czym należy popracować.