Wróć do bloga

Jak aktywować mięśnie dna miednicy? Praktyczne wizualizacje dla mężczyzn

Ćwiczenia mięśni dna miednicy staną się dużo prostsze, kiedy użyjesz wyobraźni. Wykonaj 5 zadań, dzięki którym lepiej poznasz swoje dno miednicy.

Zadanie 1

Usiądź z nogami rozsuniętymi na szerokość bioder, wyprostuj się i rozluźnij. Poruszaj delikatnie miednicą jakbyś chciał podwinąć ogon, a następnie zadrzeć go do góry. Balansuj między jedną a drugą pozycją, tak żeby ustawić miednicę neutralnie, pomiędzy nimi. Dodatkowe wskazówki znajdziesz >tutaj

Zadanie 2

Delikatnie zaciśnij i unieś mięśnie dna miednicy, tak jakbyś chciał podnieść penisa bez podniecenia i używania rąk. Następnie rozluźnij się – pamiętaj o tym przy każdym zadaniu.

Aktywuj mięśni, tak jakbyś chciał się unieść do góry jądra. Jeśli staniesz przed lustrem bez ubrania, powinieneś zobaczyć, jak delikatnie unoszą się penis oraz jądra.

Zadanie 4

Delikatnie zaciśnij i wciągnij głębiej mięśnie wokół odbytu. Wyobraź sobie, że starasz się mięśniami złapać, unieść i wciągnąć piórko. Zwróć uwagę żeby nie ściskać pośladków i mięśni ud.

Zadanie 5

Wyobraź sobie, że mięśniami dna miednicy trzymasz wąż strażacki, a przed Tobą jest ściana, którą chcesz oblać jak najwyżej. Zaciśnij i delikatnie unieś mięśnie, a następnie rozluźnij się. Poczułeś napięcie? Dotykając okolicy krocza za moszną, możesz poczuć aktywację mięśni mięśni.