Wróć do bloga

Jak wykonać test mięśni?

Test mięśni jest ważnym krokiem w rozpoczęciu ćwiczeń – to na jego podstawie układany jest Twój indywidualny plan treningowy

Przed rozpoczęciem testu z aplikacją PelviFly Boost, zapoznaj się ze wskazówkami, dzięki którym dowiesz się jaka jest odpowiednia pozycja do ćwiczeń oraz jak prawidłowo aktywować mięśnie. Następnie: 

  1. Otwórz zakładkę Postępy w aplikacji PelviFly Boost i wybierz opcję rozpoczęcia testu
    app_boost_test
  2. Włącz Bluetooth i lokalizację na swoim telefonie i połącz urządzenie z aplikacją
  3. Sprawdź czy Twoja pozycja ciała jest prawidłowa i skalibruj urządzenie naciskając raz niebieski przycisk 
    PelviFly+PelviBoost
  4. Rozpocznij test i przejdź przez 6 etapów oceniających kondycję Twoich mięśni. Pamiętaj, że lepiej wykonać go z mniejszą siłą, ale w pełni prawidłowo – zgodnie z Twoimi możliwościami. To nie egzamin, którego można nie zdać 😉  Jeśli będziesz chciał(a) powtórzyć test, to możesz to zrobić w każdej chwili.  

Jak wygląda test mięśni? 

Etap 1: Rozluźnienie

Pierwszy etap trwa 20 sekund. Twoim zadaniem jest zrelaksowanie się  i spokojny oddech. 

Rozluźniając się, cały czas utrzymuj prawidłową postawę ciała

Etap 2: Delikatne skurcze

Wykonaj trzy jak najdelikatniejsze skurcze mięśni dna miednicy. Po każdym z nich następuje rozluźnienie mięśni. Twoim celem jest nauczenie się  kontrolowania siły skurczu – tak aby skurcz na pierwszym odczuwalnym przez Ciebie poziomie był na około 20% siły maksymalnej. 

Na każdym etapie testu, pamiętaj o rozluźnieniu po skurczu

4 

Etap 3: Siła 

Twoim zadaniem jest wykonanie trzech 7-sekundowych skurczy z maksymalną siłą. W tym kroku mierzymy siłę mięśni, a następnie na tej podstawie ustalamy intensywność ćwiczeń. 

Aktywuj mięśnie, do momentu w którym nie napinasz dodatkowych partii ciała czyli pośladków, ud czy powierzchownych mięśni brzucha. Lepiej wykonać skurcz delikatniej, niż napinać dodatkowo całe ciało.

6

Etap 4: Wytrzymałość 

Pierwszy skurcz wykonaj z maksymalną siłą i utrzymaj go przez 10 sekund. Następnie utrzymaj wskazówkę na zielonym polu, które odzwierciedla 20% Twoich możliwości oraz 100%. 

Spokojnie oddychaj i nie wstrzymuj powietrza. Jeśli masz z tym problem, możesz liczyć na głos.

5

Etap 5: Szybkość 

Aktywuj mięśnie jak najszybciej i jak najmocniej.

Nie napinaj nadmiernie innych partii ciała. Lepiej wykonać skurcze wolnej i delikatniej, ale w pełni prawidłowo. Po każdym powtórzeniu rozluźnij mięśnie. 

7

Etap 6: Rozluźnienie

To już ostatni etap 🙂 Rozluźnij się całkowicie, pamiętając o prawidłowej postawie ciała.

Grafiki Boost (7)