Wróć do bloga

Jestem fizjoterapeutką i mamą – pracuję z domu na własnych zasadach

Macierzyństwo często oznacza dla kobiet utrudnienia w rozwoju zawodowym. Wiele z nich stara się łączyć te dwie dziedziny, żeby uzyskać satysfakcję zarówno z pracy, jak i bycia mamą. Nie musisz rezygnować z żadnej z tych rzeczy. Teraz możesz spełniać się w obu rolach. Dobrym rozwiązaniem jest praca online, która pozwala łączyć obowiązki zawodowe z opieką nad dziećmi. Ale jak pracować zdalnie jako fizjoterapeutka? Teleopieka i program partnerski pozwalają łączyć pracę w gabinecie z nadzorowanym treningiem domowym.

Dowiedz się więcej na temat współpracy

Opiekuj się dzieckiem i zarabiaj

Fizjoterapeutki mogą prowadzić rehabilitację swoich pacjentów poprzez specjalny portal do teleopieki. Na czym to polega? Telerehabilitacja to zdalne monitorowanie zdrowia i postępów Twoich pacjentek. Dzięki urządzeniu dopochwowemu i zewnętrznemu oraz aplikacji, Twoje pacjentki aktywując mięśnie dna miednicy mogą sterować grą na telefonie, a Ty widzisz ich wyniki na platformie telemedycznej i możesz ocenić silę, wytrzymałość czy kontrolę skurczu. Masz możliwość układania dla nich indywidualnych planów treningowych, przy wsparciu inteligentnych algorytmów i nadzorujesz zdalne treningi wykonywane w domu.

Co taka forma pracy oznacza dla Ciebie?

 • Elastyczny czas pracy – masz możliwość kontaktu z pacjentkami w godzinach wieczornych i najlepiej dostosowanych do Twojego planu dnia. Dodatkowo, nie musisz przeprowadzać wizyty po każdym treningu, bo platforma przesyła Ci zbiorcze podsumowania ćwiczeń pacjentów. Możesz więc zaplanować wizytę raz w miesiącu.
 • Łączenie pracy z macierzyństwem – nie musisz ani rezygnować z pracy ani ograniczać kontaktu z dziećmi.
 • Opieka nie tylko w czasie wizyty – jesteś w stanie kontrolować wyniki swoich pacjentek, bazując na rzetelnych danych z platformy, a dodatkowo masz pewność, że Twoje pacjentki wykonują ćwiczenia prawidłowo w trakcie codziennych treningów.
 • Możliwość dodatkowego przychodu – dorabiasz sobie do regularnej pensji, bez dużego wysiłku. Zarabiasz, pomagając pacjentkom.
 • Pewna praca w czasie pandemii – masz stałe źródło dochodu w niepewnych czasach. Nawet, jeśli wizyty osobiste będą niemożliwe, możesz prowadzić pacjentki zdalnie.

Poznaj historię jednej z pacjentek

Do jednej z naszych specjalistek zgłosiła się pacjentka z problemem nietrzymania moczu. Kobieta od lat chodziła do urologa, brała bardzo wysokie dawki leków, które negatywnie wpływały na jej kondycję. W wywiadzie okazało się, że pacjentka cierpi na zaburzenia z pęcherza nadaktywnego, wielokrotnie w ciągu dnia miała parcia naglące, dochodziło też do wycieku moczu. Badanie wykazało, że u pacjentki występuje bardzo niska siła mięśniowa. Mimo to, test mięśni zrobiony w trakcie wizyty wypadł na tyle dobrze, że pacjentka mogła rozpocząć rehabilitację zdalną z urządzeniem. Po 9 miesiącach terapii pacjentka przestała przyjmować leki, może spacerować, wyjeżdżać i odwiedzać różne miejsca bez występowania parć naglących i szukania toalet.

Wybierz ścieżkę współpracy dla siebie

Jeśli chcesz wspólnie z PelviFly edukować pacjentki na temat świadomego treningu dna miednicy, dołącz do naszej społeczności. Wykorzystaj nowoczesne narzędzia i wspieraj pacjentów w realizacji długoterminowych programów ćwiczeń. Możesz opiekować się pacjentkami poza gabinetem, wykorzystywać innowacyjne rozwiązania w trakcie wizyt lub po prostu edukować i polecać urządzenie pacjentkom do indywidualnych ćwiczeń w domu. Możesz wybrać dowolną formę współpracy, dostosowaną do Twoich potrzeb.

 • Możesz polecać w ramach afiliacji. – Otrzymujesz od nas link afiliacyjny i promujesz nasze urządzenie wśród swoich pacjentów, a w zamian za to dostajesz od nas 20% prowizji od każdego sprzedanego urządzenia. Twoi pacjenci otrzymują dzięki temu 100 zł zniżki na zakup urządzenia, a Ty otrzymujesz dodatkowe źródło dochodu.
 • Możesz korzystać z urządzenia w gabinecie (po przeszkoleniu). – Z urządzeniem i aplikacją mobilną możesz wykonywać w swoim gabinecie ilościowy test funkcji mięśni dna miednicy w trakcie wizyty. Zyskujesz dokładniejszą ocenę postępów pacjentek, a Twoja oferta staje się bardziej atrakcyjna dla klientów.
 • Jeśli potrzebujesz partnera w lepszej opiece nad pacjentem – zostań PelviCoachem. – Dołącz do sieci naszych specjalistów i wykorzystaj nasze urządzenia do prowadzenia rehabilitacji hybrydowej, łącząc konsultacje stacjonarne z nadzorowaniem treningów w domu. Otrzymujesz dostęp do wyników ćwiczeń pacjentek, a następnie monitorujesz i układasz ich treningi online. Dzięki temu możesz również rozszerzyć ofertę gabinetu, a zwykłe wizyty uzupełniać o test mięśni, ćwiczenia z biofeedbackiem lub wibroterapię.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jak możesz rozwinąć swoją praktykę we współpracy z PelviFly umów bezpłątną 15 minutową rozmowę z naszą konsultantką.

Opinia

„Długo zastanawiałam się, jak pogodzić pracę fizjoterapeutki z byciem mamą na pełny etat. Współpraca z PelviFly wsparła moją ścieżkę macierzyństwa, dzięki zdalnej rehabilitacji. Dzięki temu mogę pomagać moim pacjentkom i jednocześnie skupić się na swojej rodzinie. Jest to wygodne rozwiązanie zarówno dla moich pacjentek, jak i dla mnie. Mogę dostosować swój plan dnia tak, by odbywać wizyty online wieczorami, a jednocześnie spędzam więcej czasu z moim córkami i jestem przy nich zawsze, kiedy mnie potrzebują.”

Pobierz bezpłatnie praktyczny workbook, który możesz wykorzystać w komunikacji z pacjentem lub jako zalecenia po wizycie w gabinecie. Zawiera on takie zagadnienia:

 1. Gdzie są mięśnie dna miednicy i jakie pełnią funkcję?
 2. Wykonasz trening świadomościowy.
 3. Poznasz zasady ćwiczeń.
 4. Poznasz 10 praktycznych zadań.