Wróć do bloga

Ćwiczenie szybkości – wieżowiec

Na czym polega ćwiczenie? 

Trening składa się z 3 serii po 10 szybkich skurczy. Rozpoczynając serię, masz za zadanie delikatnie aktywować mięśnie i zapalić światła na pierwszym piętrze. Następnie wykonaj szybki skurcz mięśni i włącz światło zbliżając się do piętra oznaczonego strzałkami. Po skurczu zrelaksuj się na poziomie pierwszego piętra.

Jeśli zbyt mocno napniesz mięśnie, to zapali się czerwone światło. Stanie się tak również, jeśli nie rozluźnisz się po skurczu. 

Dodatkowe wskazówki 

Każda z serii jest na coraz wyższym etapie trudności – od 50% aż do 100 % Twojej siły maksymalnej. Obciążenie treningowe jest dobrane indywidualnie, na podstawie testu mięśni, który ostatnio wykonałaś.

Możesz zakończyć ćwiczenie jeśli kolejne serie będą stanowiły zbyt duże wyzwanie i poczujesz, że napinasz napinasz nadmiernie brzuch, pośladki czy uda. Po kliknięciu w komunikat “Trening jest zbyt trudny?” zapiszesz swoje wyniki. Pamiętaj, że lepiej wykonać mniej powtórzeń, ale wszystkie prawidłowo 😉 Jeśli czujesz, że treningi są zbyt trudne, skonsultuj się z PelviCoachem

Twoje wyniki

Po wykonaniu ćwiczenia możesz przeanalizować swoje wyniki w aplikacji. Na niebiesko zaznaczona jest linia odzwierciedlająca Twoje zadanie, a na zielono widzisz dokładnie jak przebiegała aktywność Twoich mięśni. Możesz również obserwować jak zmienia się Twoja szybkość z każdym kolejnym ćwiczeniem. 

Jeśli ćwiczysz pod opieką PelviCoacha, to możesz otrzymać od niego dodatkowe wskazówki, na podstawie szczegółowych wyników, do których ma wgląd na specjalnej platformie czyli portalu teleopieki PelviFly 🙂