Wróć do bloga

Czy można ćwiczyć bez urządzenia?

Oczywiście można, ale jest to zdecydowanie trudniejsze i nie pozwala na obiektywne monitorowanie zachodzących zmian

Ćwiczenia mięśni dna miednicy nie są proste do opanowania. Często na początku nie wiemy jak wykonać skurcz, a jeśli już to nam się uda, to jest problem z rozluźnieniem mięśni bądź stopniowaniem siły skurczu. Był to jeden z powodów do powstania PelviFly 🙂 

Treningi PelviFly polegają na ćwiczeniu z urządzeniem dopochwowym, które łączy się z aplikacją. Dzięki temu możesz ćwiczyć mięśnie dna miednicy, grając na swoim smartphonie 😉 Aktywując mięśnie, wprawiasz w ruch motyla, grasz w koszykówkę lub sterujesz rakietą. Ćwiczenia staną się dużo prostsze, jeśli zobaczysz pracę mięśni na ekranie telefonu. 

Nasze rozwiązanie jest wykorzystywane przez wielu specjalistów na całym świecie – lekarzy, fizjoterapeutów, położne i pielęgniarki. Możesz ćwiczyć pod okiem wybranego opiekuna – najlepszym rozwiązaniem jest połączenie ćwiczeń online i wizyt kontrolnych w gabinecie.

Co stanowi problem w ćwiczeniach bez dodatkowego wsparcia?

Często nawet jeśli potrafi się prawidłowo aktywować mięśnie dna miednicy i je rozluźnić, to występuje problem z kontrolowaniem skurczu z niską siły. Ta zdolność jest kluczowa przy zwiększaniu wytrzymałości, ponieważ aby ją wypracować powinno się ćwiczyć do 20% siły maksymalnej. Jeśli chcesz przeczytać o tym więcej to zapraszamy do artykułów o częstych problemach z  wykonywaniem ćwiczeń ze zbyt dużą siłą  lub brakiem pełnego rozluźnienia mięśni.

Można temu zapobiec, jeśli ćwiczysz z biofeedbackiem czyli widzisz na telefonie jak pracują jej mięśnie. Algorytmy PelviFly automatycznie dostosowują obciążenie do aktualnej siły mięśni, którą wyliczamy podczas cyklicznych testów mięśni z urządzeniem i aplikacją. Na podstawie analizy testu możemy zaplanować treningi, które będą stawiały przed Tobą zadania na optymalnym poziomie i krok po kroku pomogą Ci zyskać kontrolę nad swoimi mięśniami. Urządzenie ma również możliwość wibracji wspomagającej treningi. 

Ćwiczenia, które sprawiają przyjemność 

Trzeba również powiedzieć szczerze, że zwykłe ćwiczenia mięśni dna miednicy są monotonne, więc bardzo trudno jest wprowadzić nawyk regularnych ćwiczeń. Treningi stają się dużo bardziej motywujące, jeśli ćwiczy się grając na telefonie i zdobywając coraz więcej punktów. Pomaga również świadomość, że po drugiej stronie ekranu jest specjalista, który monitoruje treningi, zwróci uwagę na niewykonane zadania i da dodatkowe wskazówki.

„W końcu ćwiczenia to dla mnie prawdziwa przyjemność, a nie „kara”. I co najfajniejsze – widzę co robię źle i mogę to korygować. Np. nie zawsze do końca się rozluźniam (jest z tym coraz lepiej), dopiero widzę to poprzez feedback z aplikacja. I w końcu nauczyłam się pracować mięśniami tak by nie wypadało mi urządzenie (z początku wykonywałam ruch parcia). Dzięki treningom zaczynam czuć o co chodzi.”
– opinia jednej z osób ćwiczących z PelviFly

W systematycznych treningach pomogą Ci również przypomnienia o ćwiczeniach oraz podsumowania tygodniowe i miesięczne.

Czy na pewno jest to rozwiązanie dla Ciebie? 

To naturalne, że trzeba się zastanowić zanim podejmie się decyzję. Na naszej stronie można znaleźć wiele informacji, jednak najlepszy sposób to przetestowanie PelviFly na własnej skórze. Każda osoba może wykonać test mięśni i sprawdzić nasze rozwiązanie na wizycie u specjalistów, którzy z nami współpracują.