W PelviFly dostępne są 2 rodzaje urządzeń – sonda dopochwowa kGoal oraz siodełko Boost. Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się, które z nich będzie dla Ciebie idealne 🙂
Dwa urządzenia, jeden cel
Urządzenia kGoal oraz Boost służą do ćwiczeń mięśni dna miednicy w domu z wykorzystaniem biologicznego sprzężenia zwrotnego (biofeedback) – najskuteczniejszego narzędzia w treningu mięśni dna miednicy.
Co to oznacza w praktyce? Obydwa urządzenia posiadają czujnik, który odbiera informację o skurczu i rozluźnieniu Twoich mięśni dna miednicy i przesyła ją do aplikacji. Dzięki temu widzisz w czasie rzeczywistym aktywność mięśni – sterując grą w aplikacji, zbierając punkty, pokonując przeszkody i przechodząc na wyższe poziomy trudności. Jesteś w stanie precyzyjnie monitorować siłę na jaką napinasz mięśnie oraz jak je rozluźniasz.
Aplikacje posiadają ciekawe gry treningowe, które motywują Cię do regularnych ćwiczeń. 🙂 System PelviFly w płynny sposób odwzorowuje zadania jakie stawia biomechanika mięśni i stosuje zaprojektowane przez fizjoterapeutów protokoły treningowe.
Dla kobiet i mężczyzn
Urządzenie PelviFly Boost zostało zaprojektowane głównie z myślą o mężczyznach, jednak mogą z nim również ćwiczyć kobiety. Urządzenie dopochwowe PelviFly wraz z rozbudowanym systemem teleopieki zostało utworzone dla kobiet.
Przygotowaliśmy porównanie urządzeń, dzięki któremu poznasz różnice między nimi i podobieństwa oraz który pomoże Ci wybrać rozwiązanie optymalne dla Ciebie.
Sposób, w jaki ćwiczysz
PelviFly kGoal jest urządzeniem dopochwowym. Składa się z dwóch części – miękkiej sondy dopochwowej oraz ramienia zewnętrznego. Urządzenie umieszcza się w pochwie na czas ćwiczeń czyli 10-15 minut dziennie. W trakcie treningu, oczywiście możesz założyć bieliznę i sportowe spodnie.
Ćwiczenia można wykonywać w pozycji leżącej, kolankowo-łokciowej lub stojącej. Przechodzenie do kolejnych pozycji jest jednym z elementów zwiększania trudności ćwiczeń.
Poniżej możesz zobaczyć grafikę przedstawiającą jak wygląda zaaplikowanie urządzenia na czas treningu. Ramię zewnętrzne urządzenia, opiera się delikatnie na ciele i jest ułożone w kierunku wzgórka łonowego.
PelviFly Boost jest urządzeniem zewnętrznym. Treningi wykonuje się w pozycji siedzącej. Żeby rozpocząć ćwiczenia, wystarczy położyć urządzenie na krześle z płaskim, twardym siedziskiem. Następnie należy na nim usiąść, tak jak na siodełku rowerowym. Węższa część urządzenia powinna znajdować się z przodu, tuż nad spojeniem łonowym. Podczas ćwiczeń można mieć na sobie ubranie z delikatnego materiału – bieliznę lub legginsy.
Samodzielne ćwiczenia czy telecare?
Do zakupu każdego z urządzeń otrzymujesz konsultację online z fizjoterapeutką. Dzięki temu możesz rozpocząć treningi w bezpieczny sposób, otrzymać dodatkowe wskazówki i poznać odpowiedzi na swoje pytania.
Ćwicząc z dopochwowym urządzeniem PelviFly możesz trenować samodzielnie lub rozszerzyć swój pakiet o dodatkowe konsultacje online, ćwiczenia pod opieką fizjoterapeutki PelviCoach lub udział w comiesięcznych warsztatach online.
Rozpoczynając ćwiczenia z Boostem otrzymujesz konsultację online z fizjoterapeutką, a dalsze ćwiczenia wykonujesz samodzielnie.
Aplikacje do ćwiczeń
Każde z urządzeń ma dedykowaną dla siebie aplikację, a każda z nich posiada zupełnie inne rodzaje gier treningowych.
Aplikacja PelviFly & Kegel Ninja Trainer, która łączy się z urządzeniem dopochwowym posiada 10 motywów gier. Możesz lecieć superbohaterką, sterować rakietą, grać w koszykówkę czy zbierać koralowce w oceanie.
W aplikacji znajdziesz również bazę wiedzy, wyniki swoich ćwiczeń, podsumowanie systematyczności, motywującą ścieżkę postępu składającą się z 36 zadań i system alertów bezpieczeństwa.
Aplikacja PelviFly Boost jest została stworzona z myślą o urządzeniu zewnętrznym. Jednak osoby posiadające urządzenie dopochwowe również mogą z nią ćwiczyć, po zrealizowaniu jednorazowej płatności umożliwiającej pełen dostęp do aplikacji. Osoby trenujące z Boostem od początku mają nieograniczony dostęp do treningów w aplikacji.
W aplikacji PelviFly Boost znajdziesz gry treningowe, w których sterujesz samochodem. Zostały one zaprojektowane z wykorzystaniem technologii UNITY, dzięki trójwymiarowej grze masz poczucie, że naprawdę siedzisz za kierownicą.
Obydwie aplikacje są w bezpłatne. Aplikacja kompatybilna z urządzeniem dopochwowym ma możliwość rozszerzenia funkcji o dodatkowe, płatne pakiety, które umożliwiają uczestnictwo w comiesięcznych warsztatach online, indywidualną konsultację z fizjoterapeutką lub miesięczne okresy ćwiczeń pod jej opieką.
Indywidualna intensywność treningów
Przed rozpoczęciem ćwiczeń, Twoim pierwszym zadaniem będzie wykonanie testu mięśni. To na jego podstawie zostanie dobrane indywidualne obciążenie treningowe. Testy są powtarzane systematycznie, aby dostosowywać intensywność ćwiczeń, do zmieniającej się kondycji Twoich mięśni.
Test składa się z 6 etapów i każdy z nich ocenia inne umiejętności: rozluźnienie, delikatne skurcze, maksymalną siłę, wytrzymałość oraz szybkość.
Wykonując test z aplikacją PelviFly & Kegel Ninja Trainer, kontrolujesz lot motyla, aktywując i rozluźniając mięśnie dna miednicy.
Ćwicząc z aplikacją PelviFly Boost, widzisz aktywność swoich mięśni w postaci poruszającej się wskazówki obrotomierza.
Wibracje
Obydwa urządzenia mają możliwość zastosowania wibracji w trakcie treningu. Dlaczego? Powód jest prosty – wspierają efektywność ćwiczeń. Wspierają poprawę siły skurczu i rozluźnienia mięśni, odżywienia i regeneracji tkanek oraz zmniejszają dolegliwości bólowe. Nie wszystkie ćwiczenia mają dodany moduł wibracji.
Urządzenia posiadają 3 moduły wibracji o różnych częstotliwościach:
- 20 Hz – delikatna wibracja pobudzająca włókna wolnokurczliwe, które są kluczowe w budowaniu wytrzymałości mięśniowej
- 50 Hz – intensywniejsza wibracja pobudzająca włókna szybkokurczliwe
- 0-100 Hz – wibracja biofeedback, której intensywność wzrasta wraz z siłą skurczu. Im mocniej aktywujesz mięśnie, tym silniejszą wibrację odczuwasz. Przestajesz ją czuć, gdy się rozluźniasz.
Informacja o tym czy wibracja może być aktywna podczas ćwiczenia, jest widoczna bezpośrednio w aplikacji przy danym treningu. W aplikacji PelviFly Boost możesz w prosty sposób ustawić czy chcesz żeby wibracja aktywowała się podczas ćwiczeń.
Które urządzenie wybrać?
Dopochwowe urządzenie PelviFly kGoal
- Jeśli masz problem z mięśniami dna miednicy (np. występuje u Ciebie nietrzymanie moczu czy obniżenie narządów) – pamiętaj, że prawidłowa ścieżka to wizyta u lekarza oraz fizjoterapeuty uroginekologicznego. W sytuacji, gdy nie masz dostępu do specjalistów, możesz skorzystać z teleopieki PelviFly i rozpocząć ćwiczenia z urządzeniem dopochwowym, a także skorzystać ze wsparcia fizjoterapeutki uroginekologicznej PelviCoach.
- Zalecamy je również dla kobiet będących w ciąży lub po porodzie.
- Ta opcja będzie również idealna dla osób, które potrzebują dodatkowego wsparcia i motywacji w treningach.
Poznaj historie kobiet i ich drogi do osiągnięcia celu ze wsparciem PelviFly.
Zewnętrzne urządzenie PelviFly Boost
Jeśli czujesz barierę psychiczną przed aplikowaniem urządzenia dopochwowo, chcesz trenować samodzielnie i posiadasz wewnętrzną motywację, a Twoim celem jest profilaktyka i lepsze poznanie swojego ciała to ćwiczenia z zewnętrznym urządzeniem PelviFly Boost będą dobrym rozwiązaniem.
Jest to również świetne uzupełnienie ćwiczeń, gdy już trenujesz z rozwiązaniem dopochwowym. Np. gdy podczas menstruacji nie chcesz zakładać urządzenia do pochwy.
Zobacz relację z testów PelviFly Boost przeprowadzonych przez wybitne fizjoterapeutki uroginekologiczne wraz z udziałem kilku pacjentek i pacjenta.